Düğününüz yaz kış konuşulacak!

..

.jpg

Bu haberimiz heyecanlı gelin adaylarına özel!

İster bir kış düğünü hayali kurun, ister zarif bir yaz gelini olmayı düşleyin; bu rehber bütün ihtiyaçlarınıza cevap verecek.

Hayatınızın en unutulmaz gününü, sevenlerinizin de unutamayacağı bir şölene dönüştürmek için düğün mekanınızı doğru seçmeniz gerekiyor.

Havuzbaşı, kır, salon ya da otel… Seçiminizi yapın. Düğün hazırlıkları başlasın!

19094.jpg

Yaz düğünleri için;

1. Kır düğünü
Kır düğünleri hala romantik gelinlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Geri dönüşümlü malzemelerin de kullanılmasına imkan tanıyan bu konsept aynı zamanda ‘eko-düğün’ olarak da biliniyor.
Klasik beyaz ve pastel renklerin yerini daha kontrast renkler, dağınık çiçek düzenlemeleri ve karnaval havasında, coşkulu bir ortam sağlayan eğlenceli orkestralar alıyor. Kır düğünlerinde seçilen menü de hafif olmalı. Ayrıca servisin de çok özenli yapılması gerekiyor.

19096.jpg

Peki mekanı nerden ve nasıl seçebilirim?

Kır düğünleri deyince gözlerinizin önüne ilk gelen mis kokulu yeşil çimenler ve hafif bir rüzgarla savrulan duvağınız olmuyor mu? Tercihleriniz arasında deniz kenarı bir mekan olabilir ya da boğaza nazır bir tepede ‘sonsuzluğa evet’ diyebilirsiniz. Mihribat Korusu kır düğünü için en uygun mekanlardan biri olabilir.

19103.jpg

Havuzbaşı düğün

Havuz başı düğünleri son yılların vazgeçilmez alternetifleri arasında. Düğününüzü muhteşem bir şölene dönüştürmek için tek yapmanız gereken mekan ve dekorasyon seçimini iyi yapmanız. Açık mekan olduğu için volkan şovlar, bolan şovlar, ışıklı ve görsel efektler havuzbaşı düğününüzü görsel bir şova çevirecektir. Menünüzün hafif ve özenli olmasına da dikkat ederseniz düğünüz kusursuz görünecek. Kapalı mekanlardan farklı olarak daha değişik konseptlerde dekorasyon tercih edilebilir, birçok alternatifle havuzun kenarlarını güzel çiçeklerle süsleyebilir, sandalye ve masanızı da aynı tonlarda süsleyebilirsiniz. Unutmayın uyum sizin için çok önemli!

19301.jpg

Peki mekanı nerden ve nasıl seçebilirim?

Misafirlerinizi davet edeceğiniz mekanın yakın olması ve ulaşımın kolay olmasına dikkate edebilirisiniz. Tutacağınız mekan ilk anda sizi cezbetmeli. Eğlence alanın geniş olmasına dikkat etmelisiniz çünkü o gece kimse yerinde durmayacak. Kötü hava şartlarına göre kapalı yerin olmasınada dikkat edebiliriniz. Tercih edebilceğiniz yerler arasında ise Ten İst Pool Restorant’ını sizlere önerebiliriz.

19115.jpg

3. Mavi düğün

Düğününüz denizin eşsiz sonsuzluğunda olsun diyorsanız bu sizin için değişik bir düğün olabilir! Denizin masalsı atmosferinde hayallerinizle bütünleşebilir ve sizi bir zaman yolcuğuna götürebilir. Bu gibi düğünler için genelde dekorasyon ve süslemeler mekanın içinde hazır olarak görebilirisiniz, isterseniz isteğinize göre değiştirebilir, isterseniz teknenizi tüm donanımlarıylada kabullenebilirsniz seçim sizin!

19302.jpg

Peki mekanı nerden ve nasıl seçebilirim?

Evliliğinize tanıklık edilceği bu mutlu günde teknede mavi bir sonsuzlukta ”evet” demek kulağa çok hoş geliyor değil mi? Seçiminizi mas mavi bir düğünle gerçekleştirmek isterseniz Şanzalize Yatında muhteşem bir düğüne imza atabilirsiniz.

19303.jpg

4.Tarihi mekanlar

Tarihin anılarıyla evlenmeye nedersiniz?

19306.jpg

Peki mekanı nerden ve nasıl seçebilirim?

Mesala kız kulesi? Yüzyıllar boyunca sevgililerin, manzarasına karşı, birbirlerine söyledikleri “evet” cümlesi ile aşklarını ölümsüzleştirdiği bu eşsiz mekan, hep hayalini kurduğunuz unutulmaz düğünlerinize de ev sahipliği yapıyor. Gelin adayları bu farklı seçeneğide değerlendirebilir izinizi tarihi bir mekanda bırakabilirsniz.

19126.jpg

Kış düğününüz için;

Kış düğünleri mevsiminin gerektirdiği şartlar dolağısıyla yaz düğünlerindeki kadar tercih edilmeyebilir. Fakat kış düğünü planlı bir organizasyonla içindeki atmosfer ve gizem ile dillerden düşmeyecek bir düğününe imza atmanızı sağlayacak! Sevdiklerinizle sıcacık bir mekanda muhteşem gelinliğiniz ve kürk boleronuzla kışın verdiği gizem unutulmaz bir gelin olmanızı sağlayacak.

19183.jpg

Mevsimin verdiği temiz temayı geçmemek gerektiğini belirterek beyazı mutlaka kullanmalısınız. Bu yılın trend renkleri arasında toz pembesi ve turkuaz mavisi yer alıyor, muhteşem bir ışıklandırmayla mekanınız misafirlerinizi büyülü bir atmosfer içinde mest olmalarını sağlayabilirsiniz. Beyaz masa örtüleri ve beyaz sandalyeler, beyaz mumlar, beyaz çiçekler, ağaçlarda beyaz süsler, masaların üstünde beyaza boyanmış kozalaklar harika görünecek. Ayrıca herkez otomobilini süslerken siz at arabanızı süsleyebilirsiniz büyük bir şehirdeyseniz at arabasıyla düğün mekanınızın bahçesinde kullanabilir, ya da İstanbul Adalar ya da İzmir Kordonu gibi otantik yerlerde at arabanızla caddelerde gezebilirsiniz.

19293.jpg

Peki mekanı nerden ve nasıl seçebilirim?

Misafirleriniz için ulaşımın kolaylığına da özen göstermelisiniz ulaşımı kolay mekanlar seçerseniz kışın getirdiği zorluğuda ortadan kaldırmış olursunuz. Sizlere yer seçiminiz için bir fikir verelim! Taksimde bulunan Ceylan İntercontınental İstanbul veya Beşiktaş’ta bulunan Conrad otel seçebilir yada kendinizin özel seçtiği bir mekan ile masallara konu olacak bir düğünün sahibi olabilirsiniz. Tabiki seçim sizin! Eminiz en güzel düğün sizin olacak.

19294.jpg

Yorum yapın