Balıksırtı örgü nasıl yapılır?

..

.jpg

Bu sezon podyumlarda saç örgüsünün hakim olduğunu söylediğimizi hatırlıyorsunuz, değil mi? Bu yüzden size bu modellerden en çok sevdiğimiz balıksırtı örgüyü anlatmaya karar verdik. Özellikle renkli balyajlarla süslü bir saçta mükemmel bir etkiye sahip olan bu örgüyü yapmak göründüğü kadar zor değil.

Hazırsanız başlayalım!

19782.jpg

Yana aldığımız saçlarımızı ikiye ayırıyoruz. Bu kalın ayrım örgüye başladıkça ince tutamlar halinde kullanılacak ve balıksırtı örgüye güzellik katan karışık ayrıntılara dönüşecek.

19783.jpg

Saçlarımızı daima en dıştan aldığımız tutamlarla örüyoruz. Aldığımız tutamı da klasik örgü gibi dışarıdan değil, içten dışa doğru geçiriyoruz. Yani örmek için en dıştan aldığımız ince tutamlar, kalın tutamlara alttan dolanarak şekillenecek.

19784.jpg

Sol tarafta en dıştan aldığınız ince tutamı, kalın sol tutamın üstünden geçirerek sağ taraftaki tutama normal örgüde olduğu gibi dolayın. Örgü devam ettikçe bu tutam bir ‘S’ çiziyor gibi görünecek. Soldan gelen tutam üstten devam edecek ve aşağıdan diğer kalın tutama karışacak.

Daha sonra sağ taraftan da aynı işleme devam edin. Hayır, karışık değil! Saçlarınızı örmeye başladığınızda ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

19785.jpg

İnce lastik bir tokayla tutturun.

19786.jpg

Saçlarınızın asimetrik duruşu ve dağınık tutamları bu saç modelini bozmaz, aksine hava katar.

19787.jpg

Bu sene okyanustan esinlenen modayı takip ederek saç uçlarınızı balık kuyruğu gibi şekillendirerek harika bir ayrıntı yaratabilirsiniz.

19788.jpg

Yorum yapın