Çocuklara yemek yedirmenin farklı yolları

.

.jpg

Çocuğunuzun sevdiği bir yemek çeşidi mutlaka vardır. Çocuklar genellikle güzel görsellere sahip olan yemekleri keyifle yerler. Köfte, makarna ve çorba çocuklar tarafından sevilen yemeklerin başında gelir. Faydalı sebzeleri çorbanın ya da makarnanın içine karıştırarak çocuğunuza yedirmeyi deneyin. Çocuğunuz hem sevdiği yemeyi yiyecek, hem de sağlıklı besinler tüketecektir.

12753.jpg

Süslenerek sunulan sandviçler çocuklarınızı sevindirecektir. Köfteleri sebzelerle karıştırarak saklayabilirsiniz.

Hazırladığınız sandviçin içerisine patlıcan közleyip sürebilirsiniz. Köftenin alt kısmına süreceğiniz patlıcan ezmesi, köftenin tadı ile karışarak fark etmemesini sağlayacak.

12750.jpg

Çocuklar genellikle soslu makarnalara bayılırlar. Makarnayı kıyma ve sebze ile karıştırarak yedirmeyi deneyin. Sebzeli makarnayı yoğurt ve domatesle süsleyerek, vitamin almasını sağlamış olacaksınız.

12751.jpg

Kahvaltıda çocukların en sevdiği yemeklerden biri olan krebin, daha sağlıklı bir hale getirilmesi de mümkün. Krebi hazırlarken rondodan geçirilmiş sebzeleri krebin içine eklemeyi deneyin. Böylece krep hem renklenecek, hem de daha sağlıklı olacaktır.

12754.jpg

Domates, zeytin, peynir, havuç, kabak, ve tavuk parçaları ile çocuğunuza sağlıklı ve lezzetli bir pizza hazırlayabilirsiniz. Pizzanın hamuruna farklı şekiller vermeyi deneyerek çocuğunuzun eğlenceli bir öğün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

12755.jpg

Çocuklar kurubaklagil yemeklerini pek sevmezler. Bu nedenle renksiz görünen nohut ya da kuruf fasulye yemeğini renklendirerek sunmayı deneyebilirsiniz. Bürüksel lahanası ve kabakla yemeği renklendirerek sevmesini sağlayın.

12756.jpg

Yorum yapın