Yaşlanmadan yaş alalım!

.jpg

Kırışıklar sadece yaşlanmanın değil, yaşam tarzı ve yer çekiminin bir etkisidir. Bu yüzden zamanın geçmesini durduramasak da cildimizi takvimlerden koruyabiliriz.

İnce kırışıkların ve erken sarkmanın önüne geçebilmek için yapmamız gerekenleri öğrenelim.

28585.jpg

Güneş

İlkbaharla birlikte etkisini gösteren güneşin sıcaklığını cildinizde hissetmek çok güzeldir. Fakat bu yüzünüzün kırışmasına sebep olabilir. Bu nedenle dışarı her çıktığınızda iyi bir güneş kremi ve bir şapkayı ihmal etmemelisiniz!

11748.jpg

Mimikler

Suratınız da olabildiğince mimiklere yer vermelisiniz. Özellikle sabah uyandığınızda saçma surat şekillerine bürünün. Bu hem sizin neşenizi yerinize getirecek, hem de cildinizin kırışmasını engelleyecek.

9245.jpg

Her şeyin düşmanı sigara!

Sigara sadece iç organlarınızı ve dişlerinizi mahvetmiyor. Cildinizi bozup, güzelliğinizi elinizden alıyor.

18948.jpg

Uyku

Uyurken de yüzünüz kırışabilir. Bunun en büyük nedeni yüzüstü bir şekilde yatmanızdır. Çünkü yüzünüzün bir kısmı her zaman baskı halinde kalır ve bu da kırışıklıklara neden olur.

26756.jpg

Strese dikkat!

Hayatınızdan stresi tamamen çıkartmanız mümkün değil. Fakat olabildiğince sakin ve soğukkanlı olmaya çalışmanız hem yüzünüzü, hem de sağlığınızı korur.

23468.jpg

Uykusuz kalmayın!

Uykusuzluk kırışlığın bak düşmanlarından! Bu nedenle olabildiğince düzenli uyumalısınız!

21301.jpg

Alkol

Ne kadar çok içerseniz o kadar kırışırsınız. Alkol yüzünüzün şişmesine sebep olur ve sonra indiğinde gerilmesine ve kırışmasına…Yakın arkadaşınız Jack Daniels’ın tam bir baş belası olduğunu fark edin, sabahları sizi baş ağrısı ve daha fazla kırışıkla baş başa bırakıyor.. Birlikte takılmak için hiç de uygun bir adam değil.

7442.jpg

Nemsizlik

Kuru bir cilt çatlamaya ve pul pul dökülmeye hazırdır. Bu nedenle kırışması da kaçınılmazdır. İyi nemlendirici krem bu sorununuzu yok edebilir.

24170.jpg

Yer çekimi

Yer çekimi zaman geçtikçe bizi aşağıya doğru çeker. Bu kaçınılmazdır. Fakat buna olabildiğince geç teslim olamak elinizde. O yüzden zararlı olan şeylerden kaçındığınızda yer çekimi sizi daha geç yakalayacak.

22275.jpg

Genleriniz

Ailenizde ki insanlar erken yaşlanıyor olabilir. Bu da sizi etkileyebilir. Gereken her şeyi yaparak bu süreyi biraz daha uzatabilirsiniz.

20330.jpg

Yorum yapın