Ruh eşinizi hala bulamadınız mı?

.

.jpg

Aşkı yanlış yerlerde aramaktan bıktınız mı? O zaman içinizdeki sesi dinlemenin zamanı gelmiş olabilir. ‘Aşkın Anahtarı’ adlı kitabın yazarı Joanna Scott, ruh eşini bulamamamızın sebebinin içgüdülerimizi dinlememek olduğunu söylüyor.

Scott, doğru partneri bulmak için ve sonunun kalp kırıklığıyla bitmemesi için; biriyle karşılaştığımızda onun söylediklerini değil, kendi hislerimizi takip etmemizi öneriyor.

12317.jpg

Zihnini okuyabilirsiniz

Bir insana sebebini bilmemenize rağmen iyi ya da kötü bir his besliyorsanız muhtemelen bu hislerinizde haklısınız. Ortadaki aksine kanıtlara rağmen, beraber olduğunuz kişinin yalan söylediğini de hissedebilirsiniz. Eğer bu hissi göz ardı ederseniz, sorunlar başlayabilir.

10383.jpg

İç ses nasıl oluşur?

Kafamız günlük işlerle ve dertlerle dolu olduğunda iç sesimizden uzaklaşırız. Bu hislerin gelmesi için TV, radyo, cep telefonu gibi araçları kapalı olduğu sakin bir ortam gerekir.

12318.jpg

Ön sezilerinizi takip edin

Kendinize inanın.
Rahatlayın.
Rüyalarınızın sesini dinleyin.
Tesadüflerin farkına varın.
Hislerinizi göz ardı etmeyin.
Vücudunuzun tepkilerini önemseyin.
Sezgilerinizin üstüne gidin.

12319.jpg

Geçmişinizi analiz edin

Önceki ilişkilerinizin bitme sebeplerini düşünün. Sizde ilişkinin bittiği hissine sebep olan olayları bulun.

Kendinize can acıtıcı sorular sormaktan çekinmeyin: Neden böyle bir ilişki tercih ettiniz, neden sadece birkaç buluşmada bitti, neden kimse size uygun değil…

12320.jpg

Ruh eşinizi gözünüzde canlandırın

Nasıl biriyle beraber olmak istiyorsunuz, maddi durumu nasıl olmalı, fiziksel özellikleri, kişiliği, ondan beklentileriniz neler… Şimdi geleceğinize odaklanın ve sizin için ideal sevgilinin 100 özelliğini yazın.

12321.jpg

Flört

Yeni biriyle tanıştığınız andaki hislerinize odaklanın: Mutluluk, rahatsızlık, huzur, tedirginlik…

Göründüğü gibi olmayan insanları fark etmek için de iç sesinizi dinleyin. Üç tür yanlış insan vardır: Evliler, oyuncular ve bağlanamayanlar.

İlk birkaç buluşmadan sonra uzun bir ilişki olup olmayacağını anlamak için işaretleri takip edin: buluşma için seçtiği yerleri beğeniyor musunuz, yanında nasıl hissediyorsunuz… Önsezilerinizi özel güce çevirdiğiniz an, gerçek aşkı da bulabilirsiniz.

12322.jpg

Yorum yapın