Maskara nasıl kullanılır?

….

.jpg

Onun adına isterseniz maskara deyin, isterseniz rimel… Makyajınız için önemi hiç değişmez. Daha etkileyici bir ifade için göz makyajının önemini artık biliyorsunuz. Canınızın hiç makyaj yapmak istemediği bir günde sadece allık ve maskarayla başarabileceklerinizi de…

Bu yüzden size bu mini maskara ansiklopedisi gerekiyor.

28676.jpg

Kirpiklerinizin neye ihtiyacı olduğu konusunda net ve ayrıntıcı olun. Maskaraların içeriği genelde değişmez. Fakat fırça çok şeyi değiştirir. Kirpiklerinizi uzatmak, gürleştirmek, ayırmak, birleştirmek, renklendirmek için farklı fırça tipleri kullanmalısınız. Gür olan kirpiklerinizi netleştirmek için ilk fırçayı, daha dolgun göstermek için ikinciyi, dramatik bir etki için (takma kirpik de kullanıyorsanız) üçüncüyü, sadece renk vermek için dördüncü fıtrçayı tercih edebilirsiniz.

28666.jpg

Maskaranın tüm amacı gözlerinizi çerçeveleyerek ön plana çıkarmaktır. Bu yüzden siyahı tercih edin. Renkler için eyeliner ya da dipliner kullanabilirsiniz. Siyah herkese çok yakışır ve maskaranın var oluş amacını karşılayan tek renktir.

28667.jpg

Suya dayanıklı maskaralar etkilidir, sandığınızdan daha etkilidir! Günlük makyajınızda tercih etmeyin. Her gün kirpiklerinize bu kadar yoğun formüllü bir ürün kullanmanız, aynı etkide makyaj temizleme ürünü kullanmak demektir. Bu da kıl kökleri için yararlı bir şey değil.

28668.jpg

Hayır, bu orta çağdan kalma bir işkence aleti deği! Aksine güzelliğiniz için gerçek bir dost. maskaradan önce kirpik kıvırma aletlerinden kullanın. Aletin göz kapağınıza dayadığınız lastik banta parmağınızla hafifçe vazelin sürebilirsiniz. Hem canınızı yakmaz, hem de kirpikleriniz kolayca şekillenir.

28669.jpg

Eğer kirpiklerinizin görünümü sizin için çok daha fazla önemliyse, önce hacim arttırıcı bir fırça, sonra uzatan bir fırça kullanın. Alt kirpiklerinizi de unutmayın.

Gözlerinizin şakağa yakın köşesinde daha yoğun bir uygulama olmalı.

28670.jpg

Her seferinde mutlaka iki kat maskara sürmelisiniz. Fakat ilk kat kurumadan, ikinciyi sürmeyin. Eğer topaklanmadan kurtulamazsanız, ıslak bir mendili kirpiklerinize yaklaştırıp gözlerinizi kırpın.

28671.jpg

Maskara gün içinde tazelenmeye ihtiyaç duyan bir makyaj malzemesi değildir. bu yüzden yanınızda küçük bir tane bulundurmanız yeterlidir. Alt kirpiklerde komik bir etkinin olmaması için de böyle bir fırça çok kullanışlı olacaktır. Clinique’te bu ürünü bulabilirsiniz.

28672.jpg

Örümcek kirpikler 2012 kış sezonundan bu yana bir yasak değil. Kirpiklerinizin hem uzun, hem gür, hem yapışık görünebilir. L’Oreal’in ürünleri bu görünüm için çok uygun.

28673.jpg

Kirpiklerinizin üzerindeki fazla kalıntılar ve topaklar için kirpiklerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu tek tek ayırmak için de harika bir yöntem. Bu iş için kaş fırçası kullanabilirsiniz.

28674.jpg

Eğer gözlerinizi üzmeyecek bir göz makyajı temizleme losyonu arıyorsanız Lancome’u deneyebilirsiniz.

28675.jpg

Yorum yapın