Küçük hediyeler, büyük mutluluklar

.

.jpg

Sevgiliniz veya eşiniz zamanla hayatınızın merkezi olur. Onunla gittiğiniz ilk sinema, beraber yediğiniz ilk yemek, birlikte dinlediğiniz ilk müzik yani size ait olan her şey özeldir.

Kadınlar, erkeklere göre daha romantiktir. Sinema biletlerini, sakız kaplarını ve onlara ait birçok şeyi biriktirebilirler. İlk aylarda değil ama uzun yıllar geçtikten sonra o birikimler çöp parçası değil, bir hazine değeri taşır.

Yıl dönümleri, doğum günleri, sevgililer günü ve özel günlerde ona alacağınız maddi bir hediyedense, kendi ellerinizle hazırlayacağınız manevi hediyenin değeri hiçbir şeyle ölçülemez.

Bizden size birkaç öneri…

20139.jpg

Romantik bir yemek masası

Eşiniz veya sevgiliniz için sevdiği yemekleri yaptığınız, romantik bir sofra hazırlayın. Gül yaprakları, mumlar, şarap ve küçük notlar eksik olmasın.

Eğer yemek yapamıyorsanız, güzel bir lokantaya rezervasyonla durumu kurtarabilirsiniz.

Ama her zaman kendi çabalarınızla yaptıklarınız daha değerlidir. İnsanlar kendileri için emek verilmesine bayılırlar.

9794.jpg

Video ya da fotoğraf

İlişkiye başladığınız ilk andan itibaren fotoğraf çekin. Özel günlerde resimleri birleştirip fotoğraf albümü yapabilirsiniz.

Doğum gününde sevgilinizin tüm ailesini ve arkadaşlarını videoya çekip, birkaç dakikalık video oluşturabilirsiniz. En son sizin yeriniz, her şeyi söylemekte özgürsünüz.

9795.jpg

Pano

İkinizin resmini poster yaptırıp, çarçevelete bilirsiniz.

Küçük bir mantar panoya resimlerinizi, küçük dip notları (Burada seninle İzmir’deydik gibi) asın ve devamını onun getirmesini isteyin. İlişkiniz için dinamik bir hediye olacak.

9796.jpg

Kadınlar mektup yazmayı, hislerini yazıya dökmeyi hatta günlük yazmayı da severler.

Erkekler aşk mektubu yazma konusunda daha geridirler ama hislerin dolu dizgin yazıldığı mektupları okumaya bayılırlar.

Cümleleri birleştiremiyorsanız bile bir şeyler karalayın. Onu gerçekten seviyorsanız, kelimeler kendiliğinden dökülecektir.

Kağıdı kalemi alın ve onu ilk gördüğünüz andan itibaren hissettiklerinizi yazın. Aynı zamanda sizin için de geçmişe keyifli bir yolculuk olacak.

9797.jpg

Albüm yapın

Aşk yazılarıyla, tüylerle, kuru güllerle kaplanmış albümler satılıyor. Hatta dümdüz bir albüm alıp, dışını kendi hayal gücünüze göre kendiniz bile hazırlayabilirsiniz.

Albümün içine onun bile bilmediği fotoğrafları koyun. Bu konuda ailesinden ve arkadaşlarından destek alabilirisiniz.Çocukluk resimlerinizi, onu şaşırtacak resimleri koyun.

İşte çok küçük paralara, çok büyük hediyeler hazırlanabiliyor, hem de daha değerli oluyor

9798.jpg

Yorum yapın