Kıvırcık saçlar nasıl kullanılmalı?

.jpg

Hep düz saçların hayalini kuran kıvırcık saç mağdurlarından olmayın, ELMAELMA okuyun. Aslında mükemmel şekillenebilen ve çok pratik kesimlerle kullanabileceğiniz buklelere sahipsiniz, mutlu olmalısınız!

Kabarmasından, kolaylıkla elektriklenmesinden ve sadece birkaç modelle şekillenebilmesinden şikayet ettiğini saçlarınıza şimdi yeniden göz atalım.

29148.jpg

Saçlarınız uzun katlara sahipse çok kabarmasını engellemek için dipleri için seramik tabanlı bir düzleştirici kullanabilirsiniz. Çünkü saçlarımıza ekstra hacim veren bölge burasıdır. Bu müdahaleyle geriye sadece bukleler kalacak.

29149.jpg

Her gün çok bukleli bir model kullanmaktansa düzleştiriciyle seksi dalgalar yaratabilirsiniz. Fakat şeklini bozmamaya dikkat! Yanlışlıkla çirkin kırık bukleler yaratmamak için saçlarınızı kıvırın ve düzleştiriciyi oluşturduğunuz ruloların üzerinden geçirin.

29152.jpg

Yuvarlak veya oval bir yüzünüz varsa kısa saçtan çekinmeyin. Ara makas uygulamasıyla kolaylıkla ve uzun saçtan çok daha pratik bir şekilde kullanabileceğiniz küt saçlarınız olabilir.

29153.jpg

Peki saçlarınızı tamamen doğal havasına bırakmaya ne dersiniz? Bunun için köpük ve sprey desteği alın.

29154.jpg

Rahatlıkla bulabileceğiniz Pantene Mükemmel Bukleler serisini ve Elidor Uzman Bukle Belirginleştirici serisini kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken saçlarınızın nemli olmasına özen göstermelisiniz. Başınızı öne eğerek saçlarınızın uçlarından yukarıya doğru avuç içlerinizle kremi sürmeli ve saç diplerinize fazla krem sürmemelisiniz.

29156.jpg

Saçlarınızın dalgaları çok büyükse 1 numaralı tarağı, kıvırcıklarınız küçük ve hacimliyse iki numaralı tarağı kullanabilirsiniz.

29157.jpg

Düzleştirici kullanacaksanız seramik ağızlı ve iyonizerli bir ürün seçmelisiniz. Fakat sıcak ve nemli bir alanda yaşıyorsanız düzeleştiriciyi kullanmamalısınız. Saçlarınızı doğal çevrenin ısısına ve nemine bırakmalısınız.

Saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutuyorsanız kesinlikle geniş ağızlı ve kıvırcık saçlara özel bir kurutma makinesiyle kurutmalısınız.

29158.jpg

Kıvırcık saçlarınız için daima saç bandı ve taç takabileceğinizi de unutmayın.

29159.jpg

Örgü ve topuzlar da her istediğinizde emrinizde! Gece şıklığı için saç modelinizi ışıltılı tokalarla süsleyin.

29209.jpg

Yorum yapın