İlk heyecan için 10 kural var

..

.jpg

Ünlüler için de danışmanlık yapan seks uzmanı Ian Kurner ilk cinsel ilişkinin önce hassasiyetine, sonra güzelliğine değiniyor. Kurner’a göre dikkat edilmesi gereken 10 madde var:

14825.jpg

“Önce güvenlik… İlk cinsel ilişki için bu sözcük size antipatik gelebilir, fakat kullanmak zorundasınız: Kondom!”

14826.jpg

“İlk seks için yükske beklentilere girmeyin. Yüksek ihtimalle orgazma bile ulaşamayacaksınız, özellikle bir kadınsanız… Sadece dokunmanın ve sevdiğiniz kişiye en yakın olduğunu o anların tadını çıkarın.”

14827.jpg

“Nefes alın. Stresin en büyük düşmanı doğru nefes taktikleridir. Ağrılı bir cinsel ilişki yaşamak ilk tecrübe için çok talihsiz olabilir. Bu yüzden derin ve uzun nefesler alın.”

14828.jpg

“Önsevişmeyi atlamayın. Böylece hem vücudunuz, hem de zihniniz sekse hazırlanmış olur. Öpüşmek, sarılmak, dokunmak da o ‘son hamle’ kadar özel ve güzeldir.”

14830.jpg

“Birleşmedne önce ereksiyonun tamamlandığına ya da yeterince ıslandığınıza emin olun. En yoğun anda bu konuda bir rahatsızlıkla karşılaşmak can sıkıcı olabilir.”

14573.jpg

“Konuşun. Erkeklerin geri dönütleri duymaya ihtiyacı vardır. Hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeyleri anlatın.”

12933.jpg

“Orgazm olursanız elbette mükemmel olur, ama her seks bu şekilde sonuçlanmaz. Orgazmı bir nihayi hedef olarak görmeyin. Sevişmenin bu aşaması eğitime ve tecrübeye ihtiyaç duyar.”

8913.jpg

“Numara yapmayın. Buna ihtiyacınız yok. İlk ilişkide sahte bir orgazm yaşarsanız bu alışkanlığa dönüşebilir. Gerçeği size giderek daha zor görünebilir.”

11238.jpg

“Erkekler cinsellikleri konusunda aslında kadınlardan daha tedirgindirler. Sosyal normların bir gereği olarak erkeklerin yatakta aktif, hazır ve güçlü olması beklenebilir. Ama partnerlerden birinin ilk ilişkisi olacaksa bu ciddi bir baskı yaratır ve cinsel organları sorun çıkarabilir. Rahatlayın, bundan bahsetmeyin. Birbirinize sarılın ve uygun bir zamanı bekleyin.”

14829.jpg

Yorum yapın