Feminen seksapalite,maskülen tasarımlar

….

.jpg

Mini etekleri ve dekolteleri bir süreliğine unutun. Çünkü bu kış Stella McCartney’den Chanel’e kadar herkesin podyumlarında maskülen takımlar vardı. Hatta bu akımın yazın da devam edeceğini yeni koleksiyonlardan anlıyoruz.

Smokin ceketlerinin ve dökümlü kesimlerin bu kışın modası olduğunu, baharda da blazer ceket giyeceğinizi ELMAELMA’dan öğrenmiştiniz. Şimdi sıra derinlemesine moda analizinde…

20229.jpg

Bu takımlar sırasıyla Dolce & Gabbana, Salvatore Ferragamo ve The Row podyumlarından…

Bu takımları ‘aşırı’ bulanlara bir sorumuz var: Erkeksi bir takımda hatları gösteren dar bir etekten ya da gizlenmiş bir göğüs dekoltesinden daha seksi ne olabilir?

20230.jpg

Modanın Oscar ödülü CFDA gecesinde Leelee Sobieski bu şık beyaz smokinle gecenin yıldızı olmuştu.

20231.jpg

Elbette makyajımız da sert takımımıza uygun olmalı. Dumanlı göz makyajı, ceket ve fularla oluşturacağınız bir kombinasyonun havasını anında değiştirir. Dior da bunu bilenlerden…

20232.jpg

Bu kışı beyaz bir smokin ceketi almadan bitirmeyin. Rachel Zoe yün kumaşla ceketi dışarıda da giyebileceğimiz bir hale getirmiş.

20233.jpg

Maskülen tasarımların en sevileni oxford ayakkabılar oldu. İsteyene düz, isteyene topuklu… Ayakkabılarınıza tozluklarla bambaşka bir hava ekleyebilirsiniz.

20234.jpg

Belde geniş, paçada dar ve kısa… Her vücut tipini şımartan bu smokin pantolonu yüksek bel akımını başlatmıştı. Kusursuz terzilikle yapılmış bu pantolon Sandro’dan.

20235.jpg

Yelekler sade kıyafetleri tamamlamada hızlı ve etkili bir yardımcı. Birkaç renk çeşidiyle mutlaka gardırobunuzda olmalı. Bu tasarım binlerce dolar değerinde, fakat modayı takip etmek için RARE tasarımına sahip olmanıza gerek var mı?

20236.jpg

Yakalar!

Kazaklarınızı bu şekilde kombinleyebilirsiniz. Kollarınızı büyük bileziklerle süsleyerek şık bir tezat yakalayabilirsiniz.

20237.jpg

Yorum yapın