Yüzünüze bakın, hastalığınızı görün!

.

.jpg

Yüzümüzden okunan o kadar çok hastalık var ki bilseniz şaşırırsınız! Mesela kaş çevresindeki pullu görüntü veya diğer düzensizlikler, sindirim sistemindeki bir probleme işaret ediyor. İki kaş arasındaki küçük beyaz lekeler, fazla ve düzensiz baharat tüketiminin işareti. Düzenli beslenmeyle ilgili alışkanlıklarımız da yüzümüze yansıyor.

Mesela çok az su içmek, çok fazla şekerli besin tüketmek, vitamin ve mineral maddeleri az almak yüzümüzde mutlaka iz bırakıyor. Pul pul olmuş kırmızı bir cilt, vitamin ve mineral maddelerin yoksunluğunun göstergesi. Cildin pürüzsüzlüğünü kaybetmesi ise fazla şeker tüketildiğinin ispatı.

17296.jpg

Gözler
‘Kaz ayağı’ denilen minik izlerin gözleri kısmaktan oluştuğu sanılır. Aslında çoğunlukla daha fazla doymamış yağa ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu da sağlıklı yağlardan ve çerezlerden sağlanabilir.

17297.jpg

Alın
İki kaşın arasında karaciğerle ilgili bazı bilgileri edinebiliriz. Bu bölgedeki deri çok yağlı veya kırmızı mı? O zaman hayvansal gıdalardan kendinizi sakının! Fazla da sinirlenmeyin. Çünkü sinir ve endişe de bu çizgilere yol açar.

17298.jpg

Göz kapakları
Kalın göz kapakları bir alerjinin veya lenf sorununun habercisi olabilir.

17299.jpg

Göz çevresi
Kalın halkalar böbreklerde sorun olduğunu gösteriyor. Daha fala su içmelisiniz!

17300.jpg

Ağız
Dudak derisindeki problemler sindirimle ilgili bir sorun olduğuna işaret ediyor. Ağzımız mide-sindirim sisteminin aynası gibidir.

17301.jpg

Yanaklar
Yanaklarınız renksiz mi? O zaman demir eksikliği veya folik asit eksikliğinden şüphelenebilirsiniz. Uzmanlara danışıp önlem almayı ihmal etmeyin!

17302.jpg

Çene
Ağız çevresindeki sivilcelenme, regl dönemini işaret ediyor. Yüzümüzün bu bölümü cinsel organlarımızla ilgilidir.

17303.jpg

Yorum yapın