Yeni maceraya hazır mısınız?

.

.jpg

Yavaşlayın ve baskıdan uzaklaşın

Bir ilişkinin en güzel kısmı ilk glört dönemi değil midir? Tadını çıkarın! Uzun bir ilişkinin ardından gelen bekarlık dönemi enerjinizi tazelemeniz için iyi bir şanstır. Boşluğa düşme korkusuyla hemen kendinizi yeni bir ilişkiye atmayın. Elbette yeni insanlarla tanışabilirsiniz, onlarla zaman geçirmeniz hata da değildir. Sadece ilişki planlarından, sorumluluklardan ya da kıyaslamalardan uzak durun.

Yeni tanıştığınız insanlara da eski sevgili sendromu yaşatmamış olursunuz.

13941.jpg

Oyunu kurallarına göre oynayın

Uzun süre birine alıştıktan ve onu kelimenin tam anlamıyla ezberledikten sonra bir başkasıyla tanışmak iki şekilde sonuçlanabilir: Herkes ya ondan çok daha iyidir, ya da kimse onun tırnağı bile olamaz.

İki düşünce de yanlıştır. İlk maddeyi hatırlayın: Bu dönemde kıyaslama yapmak yasak! Sadece yeni birinin size olan ilgisinin ve beğenisinin tadını çıkarın. Size en uygun kişiyi mutlaka bulacağınıza inanın. Aşk kapınızı sadece bir kere çalmaz.

3235.jpg

Eğlenin

Biriyle çıkmak eğlenceli bir şeydir. Bunu kendiniz için bir eziyete dönüştürmeyin. Eğer süslenip dışarı çıkmak bir külfet olarak görünüyorsa, çıkmayın! Karşınızdakine de böyle bir negatif enerji vermek istemezsiniz, değil mi?

Dans edin, güzle yemekler yiyin! Bunu sadece bir sosyalleşme fırsatı olarak da görebilirsiniz.

3053.jpg

Açık olun

Eğer bu dönemde gerçekten ilginizi çeken ve hoşlandığınız biriyle tanışırsanız ona karşı açık olun. Sorunlu ve depresif bir tavıra girmeden ona neden yavaş ilerlemek istediğinizi anlatın. Eski ilişkinizi uzun uzun anlatmayın, eski sevgilinizin iyi ya da kötü özellikleri de Bay Yeni’yi ilgilendirmez. Onun canını bu tip ayrıntılarla sıkmayın, sadece sizi yanlış anlamaması için ne tür bir dönemden geçtiğinizi paylaşmak faydalı olacaktır.

13441.jpg

Yorum yapın