Yasmin Levy konserinde şok yaşadı

İsrailli ünlü sanatçı Yasmin Levy’nin Fethiye Kültür Merkezi’nde organize edilen konseri, beklenmeyen bir kaza sebebiyle yarım kaldı.

Türkiye turnesi kapsamında Nilüfer Belediyesi’nin misafiri olarak Bursa’ya gelen İsrailli ünlü sanatçı Yasmin Levy’nin Fethiye Kültür Merkezi’nde organize edilen konseri, beklenmeyen bir kaza sebebiyle yarım kaldı. Tavandan alçıpan yere düşünce seyirciler panikleyin salon dışına çıktılar.

Latin ve Sefarad müziğinden Endülüs flamenkosuna, Türk ezgilerinden Arap tesirlerine pek çok unsuru müziğinde kullanan Kudüs doğumlu İsrailli şarkıcı ve söz yazarı Yasmin Levy, Fethiye Kültür Merkezi’ni tıklım tıklım dolduran Bursalı hayranlarına oldukça sevinçli bir konser verdi.

Ancak konserin sonlarına doğru, binanın çatısına çıktıkları anlaşılan çocukların neden olduğu kaza neticeyi, salonun tavanından bir parça alçıpanın yere düşmesi seyircide panik yaşattı. İzdiham yaşatmamak için salonun ışıkları yakılarak, yapılan anonslarla seyirciler soğukkanlılaştırılarak salon boşaltıldı.

Olay paniğe ve izdihama alan vermeden kısa müddette hakimiyet altına alınırken, kazaya binanın arka duvarındaki merdivenlere tırmanarak çatıya çıkan ve tavan arasında gezen çocukların neden olduğu öğrenildi.

İlerleyen gebeliğine karşın sahneye çıkan ve konserin yarım kalmasına bir hayli üzülen Yasmin Levy, salonun boşaltılmasından sonra fuayede seyircilerle buluşarak albümlerini imza attı. Zaman zaman Türkçe konuşarak seyirci ile sıcak bir irtibat kuran Levy, yarım kalan konseri kesinlikle bitirmek istediğini belirterek, doğumdan sonra tekerrür Nilüfer’e gelerek bir konser vereceğini söyledi.

Yorum yapın