Yaşlanmaktan koruyan kahraman öneriler

…..

.jpg

Zamanı durduramayız, fakat aleyhimize döndürebiiriz. Yıllar akıp geçerken güzelliğinizden ve gençliğinizden ödün vermek zorunda değilsiniz. Gençlik fotoğraflarınızla gelecek fotoğraflarınız arasında siz istemediğiniz sürece fark olmaz!

Tek yapmanız gereken günlük rutininizde cildiniz için bu ayrıntılara dikkat etmek:

26060.jpg

Sabun yerine yüz temizleme sütü kullanın

Cildinizin kurumasına neden olan sabun yerine cilt tipinize uygun yüz temizleme sütü veya sıvı temizleme jelleri kullanabilirsiniz. Temizlik sonrası tonik kullanarak açılan gözenekleri tekrar sıkılaştıracak ve nemlendirici için hazır hale getireceksiniz. Sabah ve gece cilt tipinize uygun nemlendirici sürerek günlük bakımınızı tamamlamış olacaksınız.

20328.jpg

Ölü hücreleri yok edin!

Haftada bir defa cildinizdeki ölü hücreleri ve siyah noktaları temizlemek için peeling yapmalısınız. Böylece cildinizin nefes almasını sağlar ve genç kalmasına yardımcı olursunuz.

19243.jpg

Güneşin zararlı etkilerinden korunun!

Güneşin zararlı etkilerinden yüzünüzü korunmak için mutlaka güneş kremi kullanın. Yaz-kış ayrımı yapmadan, nemlendiricinizi sürdükten sonra güneşten koruyucu krem sürmeyi alışkanlık haline getirin. Cildin yaşlanmasında en etkili nedenin ultraviole ışınları olduğunu unutmayın.

14916.jpg

Cildiniz nefes alsın!

Cildinizin nefes alması çok önemli; bu nedenle kullandığınız makyaj ürünlerinde mümkün olduğunca cildinizin nefes almasına izin verecek doğal ürünler tercih etmeye çalışın. Akşamları ise cildinizi temizlemeden asla yatmayın.

22725.jpg

Bitkilerin gücüne inanın!

Antioksidan hücre yıkımını yavaşlattığından cildinizin genç kalması için antioksidan içeren sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelisiniz. Yeşil çay, brokoli, karnabahar, sarımsak, domates, ceviz, badem, kivi, çilek, kuşburnu bol miktarda antioksidan içeren besinlerdir.

21984.jpg

Su içmeyi unutmayın!

Cildin en önemli nem kaynağı su içmeyi sakın ihmal etmeyin. Gün içinde en az 8 bardak ya da iki litre su içmeyi unutmayın.

21409.jpg

Yorum yapın