Vücut tipine göre mont seçimi

.

.jpg

Kapıdaki kar uyarılarını dikkate alın, ama şıklığınızdan asla vazgeçmeden! Vücut tipinize göre doğru mont ve palto seçimini nasıl yapacağınızı öğrenin. ‘Larry Levine’ için trend analistliği yapan Matthew Friedman anlatıyor:

13867.jpg

Eğer göbeğiniz varsa;

Vücudunuza kum saati görünümü kazandıracak kesimde bir monta ihtiyacınız var. Köşeli ve eğimli çizgiler belinizi daha ince gösterir. Bunu sadece paraşüt mntlar için değil, tüm kıyafet alışverişlerinizde göz önünde bulunurun.

Geniş kemerli paltolardan, geniş ceplerden ve ara boylardan kaçının.

13868.jpg

13869.jpg

Eğer geniş bir göğsünüz varsa,

Göğüs bölgenizi sıkıştırmayacak, size yeterince yer sağlayacak bir modele ihtiyacınız var. Belde incelen bir model seçerseniz olduğunuzdan kilolu da görünmezsiniz.

Süslü, kürklü ve geniş yakalardan kaçının. Kürkten vazgeçmek istemezseniz kürklü kapüşon deneyebilirsiniz. İnce dikişli modelleri tercih edin.

13871.jpg

13874.jpg

Eğer minyon yapıdaysanız;

Kısa montları tercih edin. Bel ya da kalça hizasında biten montlar giyin. Bu daha çok bacak, dolayısıyla daha uzun görünümlü bir boy demektir.

Maksi ölçülerden kaçının. Uzun kollar ve geniş omuzlu montlar sizi olduğunuzdan daha minyon gösterir.

13876.jpg

13878.jpg

Eğer kalçanız ve basenleriniz genişse,

Fermuarı kapatıldığında arkadan kalçanızı sarmayan, sadece arkaya doğru şişkin gösteren modeller bu vücut tipinin en çok karşılaştığı sorundur. Bundan kaçmak için sık ve ince dikişli modelleri kullanın. Tam kalça hizasında biten montlar deneyin.

Çok kısa ve slim modellerden uzak durun.

13880.jpg

13884.jpg

Yorum yapın