Uykulu gözlere şipşak çözümler

..

.jpg

Sabahları siz nasıl görünüyorsunuz? Daha doğrusu, sabah gözlerinizi açtığınızda aynada nasıl bakışlarla karşılaşıyorsunuz?

Moralinizi bozacak cevapların aklınızdan geçmesi gayet normal, fakat buna katlanmak zorunda değilsiniz. Çünkü hazırlanıp çıkana kadar evde geçireceğiniz sürenin 10 dakikasında gözlerimize sihir yapacağız. Şişen göz kapakları, torbalanan gözaltları, ince çizgiler ve yorgun bakışlar yok olacak.

31575.jpg

Serinletici göz maskeleri veya jeller

Göz kapağındaki şişlerin en etkili yolu pek bilinmese de budur. Skyn Iceland gibi ürünler mentole benzeyen bir içerikle anında etki sağlıyorlar.

Jeli ya da maskeyi banyoda aynanın önüne koyun. Yüzünüzü yıkayp kuruttuktan sonra gözlerinin altına ve göz kapaklarınıza sürün. Yatağınızı toplayıp üzerinizi giyinirken de bu şekilde bekleyin. Ortalama 5 dakika sonra tüm şişlik gitti!

31576.jpg

Kafeinli göz kremleri

Kafeinin canlandırıcı etkisini artık hepimiz biliyoruz. Bu bakım kremleri için de geçerli. Kafein, yani K vitamini ince kan damarlarını güçlendirir. Bu da şişliğe sebep olan etkenlerin yok olmadı demek… Clinique All About Eyes ürünlerini deneyebilirsiniz.

31577.jpg

Nemlendirici göz kremleri

Sabah güzelliğine daha hazır şekilde uyanmak için hazırlığımızı geceden yapmamız gerekiyor. Bu yüzden mutlaka bir gece kremi kullanın. Cilt kendini biz uyurken yeniler, bu yüzden en hassas bölgeniz olan göz çevresine biraz yardım etmemiz gerekiyor. Alacağınız üründe ‘hydrating’ özelliğinin bulunmasına dikkat edin. Yatağınızın baş ucunda bulundurun, böylece gece yatmadan önce sürmeyi unutmazsınız.

31578.jpg

Kapatıcı

Sabahları göz çevresinde oluşabilecek renk farklılıkları için aydınlatıcı, yani highlighter yerine kapatıcı kullanabilirsiniz. Max Factor bu konuda son derece etkili ürünlere sahip. Ten renginize uygun bir kapatıcıyla daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz ve yüzünüzde yeni uyanmış ifadesi kalmayacak.

31581.jpg

Ten rengi göz kremi

İşte en önemli nokta! Sabahları gözlerinizin içine beyaz değil, ten rengi bir kalem sürün. Beyazın yapaylığı yerine teninize uygun bir aydınlık neşeli bakışlar sağlayacak. Gözleriniz daha açık ve aydınlık görünecek. Ten renginiz kadar açık bir göz kalemi bulamazsanız dudak kalemi de kullanabilirsiniz.

31579.jpg

Yorum yapın