Ünlülerin hocalarından diyet kuralları

..

.jpg

Diyet listeleriyle değil, sağlıklı ve doğru beslenmeyle incelebilirsiniz. Peki ünlülerin diyetisyenleri neler hazırladı? Yıldızlar hangi tavsiyelerle ışıldadı?

15964.jpg

Besin zengini meyve ve sebzeler

Bir diyette az kalori, çok vitamin anlayışı vardır. Bunu sağlamanın en kolay yolu da meyve ve sebze ağırlığını arttırmaktır. Florida Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma gösteriyor ki pembe greyfurt suyu diğer tüm meyve sularından çok daha yüksek oranda yararlı besin öğesi bulunduruyor. Diyet yaparken ‘pembe’ düşünün!

17407.jpg

Ölçüyü kaçırmamak

Çoğumuz sağlıklı menüler hazırlasak da ne kadar tüketmememiz gerektiği konusunda pek de bilgi sahibi değiliz. Örneğin bir porsiyonda ayrı ayrı bir iskambil kağıdı takımı kadar et, avcunuz kadar meyve ya da sbeze, bir cupcake’in kağıt kalıbını doluracak kadar kahverengi pilav ya da bir külahın içini kaplayacak kadar spagetti yiyebilirsiniz. Elbette hepsini tek seferde değil!

14741.jpg

Beyaz yasağı

Her menünüzde karbonhidrat olması kendinize yapacağınız en büyük kötülüklerdendir. Bunun yerine tam tahıl buğdayı unu, kahverengi şeker, yulaf tüketebilirsiniz. Bunlara alternatif olan her türlü beyaz yiyecek ise vücudunu sevenler için yasak!

15766.jpg

Egzersiz derken…

Evinizin etrafında yürüyüş yapmak elbette zevklidir, fakat böyle kilo veremezsiniz. Yağ yakabilmeniz için kalp ritminizi her gün 20-30 dakika hızlandırmanız gerekiyor. Bu süre bünyeye göre farklılık gösteriyor.

10327.jpg

Lifli gıdalar

Her fırsatta dile getirdiğimiz lifli gıda tüketiminin önemini bir kez daha hatırlatalım. Pek çok yıldızın çok az yiyerek uzun saatler acıkmadan sahneye çıkması ya da yorucu seyahatler yapmasına yardımcı olan bu gıdalardır. En lezzetli ve sağlıklı hali için buharda pişmiş halde sos kullanmadan tüketin.

9106.jpg

Yorum yapın