Ünlü sanatçı savcıya ifade verecek

“O şimdi asker” şarkısıyla tanınan Tuğba Ekinci’nin sigortadan para almak için Jaguar’ının çalındığını söylediği ileri sürüldü. Polis Tuğba Ekinci hakkında kaliteli dolandırıcılıktan operasyon yaptı. Tuğba Ekinci, bu soruşturma kapsamında savcıya ifade verecek.

Tuğba Ekinci’nin Jaguar’ı 21 Mayıs 2010’da, Barbaros Bulvarı üzerindeki Balbumcu Kavşağı’nda bir kazaya karışmıştı. Görgü şahitleri arabayı Tuğba Ekinci’nin kullandığını ileri sürmüştü. Tuğba Ekinci ise “Benim böyle bir arabam yok ki. Niçin kaza yapayım?” demişti. Ancak, Tuğba Ekinci, satın almış olduğu Jaguarı kazanın ertesi günü üzerine kaydettirmişti.

Tuğba Ekinci, 18 Nisan 2011’de Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat eterek evinin önünde park halinde bulunan 34 UP 5400 plakalı Jaguarı’nın çalındığını bildirdi. Müracaat üzerine polis soruşturma başlattı Polisin tanımlamalarına göre Tuğba Ekinci, Jaguar’ına bu kazadan, 4 gün sonra kasko sigortası yaptırdı.

Polis, Jaguar’ı 20 Nisan günü Güngören’deki bir sitenin oto parkında buldu. Jaguar’ın zararlı olduğu tanımlandı. Bu zararın bir sene evvelki kazadan kaldığı ortaya çıkarıldı. Site görevlileri polise Jaguar’ın 5-6 ay evvel otoparka getirildiğini söyledi. Polisin iddiasına göre Tuğba Ekinci’nin söylediği gibi Jaguar çalınmadı. Tuğba Ekinci, kasko sigortadan arabanın parasını alabilmek için “Jaguar’ım çalındı” palavrasını söyledi. Polis Tuğba Ekinci hakkında kaliteli dolandırıcılıktan operasyon yaptı. Tuğba Ekinci, bu soruşturma kapsamında savcıya ifade verecek.

Yorum yapın