Ünlü oyuncu hakkında şok suçlama

Ünlü imalci Hayri Aslan Karadağlar dizisinin senaryosunun Erdal Özyağcılar tarafından çalındığını iddia etti.

Bugün gazetesinden Şebnem Özcan’ın ahberine göre, TV’de ‘Yetersiz Etek’, ‘Tövbeler Tövbesi’, ‘Yaralı Vicdan,’ ‘Cemile’, ‘Yanık Koza’ gibi zaferli dizilere imza atan Limon Üretim’ın sahibi Hayri Aslan, ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar’ı Karadağlar dizisinin senaryosunu kendilerinden çalmakla suçladı.

YARIYIL DİZİSİ İSTEYİNCE…

Ünlü imalci vakayla alakalı şöyle konuştu: “Limon Üretim olarak Dostoyevski’nin ‘Karamazov Kardeşler’inden yola çıkarak bir proje tasarladık ve o projeyi senaryo haline getirdik. Başrol için Erdal Bey’e öneri götürdük. Erdal Özyağcılar bu projede yer almayı kabul etti. Fakat o, yarıyıl dizisi yapmamızı istiyordu, biz de ‘Günümüzde geçen bir proje yapmak istiyoruz; yarıyıl dizisi yapmak istemiyoruz’ dedik. Bu mevzuda uyuşamayınca, ‘Sağlık olsun başka bir projede çalışırız’ deyip dağıldık.”

Sualin ondan sonra başladığını anlatan Aslan laflarını şöyle sürdürdü: “Erdal Özyağcılar bizden aldığı projeyi adları filan değiştirerek Medyapım’a götürüyor. Bir baktık bizim projemiz Medyapım, ‘Karadağlar’ olarak Show TV’de karşımıza çıktı. Bunun üzerine imalci Fatih Aksoy’la toplandık. ‘Bu projeden belki sizin haberiniz yok, belki Erdal Bey size anlatmamıştır. Bu proje bizim, siz sürüklemeyin, böyle bir arsızlık yapan birine de sakın inanmayın’ dedik. Ama dinletemedik.”

DÜNYADA BAŞKA MİSALİ YOK

Hayri Aslan dizinin yayına gireceği muhakkak olunca televizyon kuruluşlarıyla temasa geçtiklerini belirterek, “ATV de projeyle ilgileniyordu ama gidişatı anlatınca bıraktılar. Show TV ise bilgiyi dikkate almadı” diye konuştu. Ünlü imalci, Erdal Özyağcılar hakkında şunları söyledi: “İlk yarıyıllarda Erdal Bey’le bu mevzuyu konuşmak istedik ama telefonlarımıza çıkmadı. Bu vaziyet yalnızca Türkiye’de değil dünyada misali olmayan bir hadisedir. Birine istinaden projeyi teslim ediyorsunuz ve bir oyuncu proje çalıyor. Bunun ismi hırsızlıktır Kendisi hırsızdır.”

YENİ BİR DAVA

Mahkemeye müracaat ettiklerini de belirten Aslan, “Yürütmeyi durdurma arzımız yalanlandı. Ancak temele ait dava hakkımız devam ediyor. Yeni bir dava açıyoruz” diyerek bu işin peşini vazgeçmeyeceklerini laflarına ekledi.

KARADAĞLAR’DA KİMLER OYNUYOR

Yapımcılığını Med İmalin, rejisörlüğünü ise Oğuzhan Tercanın üstlendiği Karadağlar da, Erdal Özyağcılar, İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar, Hatice Şendil, Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar ve Aliona Bozbey rol alıyor. Görüntü rejisörlüğünü Altın Portakal mükâfatlı Ertunç Şenkayın üstlendiği Karadağların çekimleri Kaz Dağları’nda devam ediyor. Karadağların senaryosunu ise Alican Yaraş kaleme alıyor.

Yorum yapın