Türkiye Ermeni asıllı yıldızı öfkelendirdi

Ünlü Ermeni asıllı Amerikalı model ve talk gösteri yıldızı Kim Kardashian, Cosmopolitan Amerika için verdiği pozların Türkiye’deki Cosmopolitan mecmuasında da kullanılmasını sinirlendi.

Türkiye karşıtı davranışlarıyla da tanınan ve daha evvel Ermeni soykırımı iddialarının tanınması için internet üzerinden imza kampanyaları tertip eden balık etli ünlü yıldız, yalnızca Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan Cosmopolitan mecmuasının Nisan rakamı için verdiğini söylediği pozların Cosmo Türkiye’ye kapak olacağını öğrenmediğini iddia ederek bundan çok mutsuz olduğunu söyledi.

Kardashian , Cosmo yetkililerinin resimlerin hangi ülkelerde yayınlanacağını kendisine tek tek saydığını ancak bunların arasında Türkiye’nin bulunmadığını ileri sürdü.

Ermeni asıllı yıldızın Cosmo Türkiye’nin bu ayki başka bir deyişle Nisan rakamına kapak olması, Ermeni soykırımının iddialarının anıldığı 24 Nisan’a da denk geldiği için Amerika Birleşik Devletlerindeki Ermenilerin de tepkisini çekti.

Amerika Birleşik Devletlerindeki Ermeni lobisinin önde gelen adlarından ve süper avukat olarak da tanınan Avukat Mark Geragos, Kardashian’ın Cosmo Türkiye’nin Nisan rakamına kapak olmasından dolayı Amerika Birleşik Devletlerindeki mecmua idaresini protesto etti.

Geragos, ünlü yıldızın hem de 24 Nisan’a da denk gelen bir ayda bir Türk mecmuasına kapak olmasının Ermeni cemiyetinin yaralarına tuz bastığını iddia etti.

Yorum yapın