Türkan Şoray’ınki gibi gözler için…

.jpg

Türkan Şoray gibi büyülü ve anlamlı bakmayı kim istemez! Bir kadının en güçlü silahı olan gözlerinize sinemanın sultanı gibi anlam katın.

Makyajda vintage esintiler devam da ediyorken Türkan Şoray’ın göz makyajını deneyelim!

17698.jpg

Güzelliği ucuza satın almak istiyorsanız Flormar’ın yeni nesil göz kalemlerini tavsiye ederiz. Sadece 3.50 TL’ye satın alabileceğiniz suya dayanıklı bu göz kalemleri makyajımızın ön önemli parçası. Hangi marka göz kalemi kullanırsanız kullanın, dikkat etmemiz gereken karbon siyah bir kalem seçmek…

17705.jpg

Beyaz göz kalemi

Beyaz göz kalemini tercih etmek sizin elinizde. Alırken ışıltı etkisinin olmasına ve gözleri dolgun göstermesine dikkat etmeniz yeterli.

17706.jpg

Eyeliner

Bunun için de size Maybelline’nin Line Definer likit eyelinerını öneriyoruz. Kalın ucu sayesinde hatasız bir makyaj için bir numara! Farkı siz de hissedeceksiniz!

15 TL’ye bu ürünü alabilirsiniz.

17708.jpg

Mascara

Göz makyajının kurtarıcısı olan maskara için de L’Oréal Volume X5’i öneriyoruz.

Alışkanlık yapacak bu maskaranın fiyatı 35 TL.

Takma kirpiğe karşı da önyargılı olmayın. İpek modelleri oldukça doğal duruyor, rahatlıkla deneyebilirsiniz.

17709.jpg

Malzemelerimiz hazırsa zaman kaybetmeden makyajımıza başlayabiliriz!

1. Öncelikle gözümüzün içine yoğun bir şekilde beyaz kalem çekiyoruz. Bu gözlerimizin iri görünmesini ve canlı bakmasını sağlar.

17710.jpg

2. Alt kirpiklerinin hizasına siyah göz kalemiyle derin bir hat çekiyoruz. Göz pınarlarınızdan başlamayın, çünkü zamanla kalem oraya birikecek ve topaklanacaktır. Siz Türkan Sultan’da böyle bir şey gördünüz mü?

17711.jpg

3. Gözümüzün üst kısmına geldiğimizde ilk olarak göz pınarlarından başlıyoruz. İnce bir hat eyeliner (ya da likit dipliner) çekiyoruz. Eyelineri biraz uzun ve düz bir şekilde çekerseniz gözleriniz daha da iri gözükecektir.

17712.jpg

Gelelim püf noktalarına…

İlk olarak göz kapaklarımızın başladığı yerden, kalemle orta kalınlıkta bir hat çekiyoruz. Farınızın fırçasıyla, hafif dokunuşlarla çektiğiniz çizgiyi dağıtabilirsiniz. Ölçüyü kaçırmamak şartıyla! Bu işlem gözlerinize ayrı bir anlam katacaktır.

17716.jpg

Makyajımızda son işleme geldik! Kirpiklerinize maskarayı, kirpik diplerinden başlayarak dikkatli bir şekilde bir kat uyguluyoruz. Biraz kuruduktan sonra aynı işlemi ikinci kezkirpiklerimize uyguluyoruz.

Makyajınız bittiğinde ‘gözlerinize’ inanamayacaksınız!

17723.jpg

Yorum yapın