Tüm kötülüklerden arınma yolları

.

.jpg

Şehrin gürültüsü ve kirliliğinden vücudunuzu ve ruhunuzu arındırmaya ne dersiniz? Uzmanlar tarafından evde kendi başınıza zorlanmadan uygulayacağınız tariflerle kan ve doku kirliliğinden vücudunuzu arındırın.

14728.jpg

pH’ı yüksek sular tüketin

Eğer evinizde pH yükseltici cihazlar bulunmuyorsa, suyunuzun içine birkaç damla limon sıkıp içmenizde fayda var.

14729.jpg

Organik beslenin

Sebze ve meyveleri zamanında tüketin. Organik ürünler satan marketlerden alışveriş yapabilirsiniz.

14730.jpg

Hayvansal besinlerden uzak durun

Uzmanlar, süt ürünlerden uzak durmamız gerektiğini belirtiyor. Kalsiyumun sadece sütte bulunduğunu sanıp bol bol süt tüketiyorsanız yanılıyorsunuz. Uzmanlar badem, brokoli ve susamın sütten çok daha fazla kalsiyum içerdiğini belirtiyor. Daha organik ve doğal beslendiğinden dolayı keçi sütünü tercih etmenizde fayda var.

14731.jpg

Yemek yaparken önce yağ koymayın

Zeytinyağı ve omega yağı vb doymamış yağlar pşirildikten sonra değişime uğrayarak zaman içinde kansorejen etkiye sahip olmaya neden oluyor. Uzmanlar, hindistan cevizinin de doymuş yağ olduğunu ancak moleküler yapısının değişmediğini, tereyağı yerine hindistan cevizi kullanılmasını söylüyor.

14732.jpg

Kan ve doku kirliliğinden arının

Günde iki-üç litre cam şişede su için. Organik, çiğ ve taze sebzeler tüketin. Cep telefonu ve elektronik aletlerden yayılan frekanslardan etkilenmemek amacı ile elektro manyetik koruyucular kullanın.

14733.jpg

Kozmetik seçimine önem verin

Kozmetik seçiminizi yine aynı şekilde doğal ve organik ürünlerden yana yapın.

14734.jpg

Yorum yapın