Topuk bakımı nasıl yapılır?

.jpg

Özgürce açık ayakkabı giyebilmek, sevgilinizin yanında çekinmeden çıplak ayakla gezinmek için topuk bakımını ihmal etmeyin. Cilt hücrelerinin geceleri yenilemesini fırsata dönüştürüp topuk bakımını uyurken yapmaya ne dersiniz? Bu pratik bakım sayesinde ayaklarınız her zaman güzel görünecek!

17094.jpg

Sıcak bir banyodan sonra yumuşayan ayak derisine; yoğun nem içeren kremi bolca sürüp masaj yaparak yedirin. Pamuklu çorap giyip uyuyun. Sabah uyandığınızda ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

12599.jpg

Banyoya girdiğinizde topuklarınızı yumuşak uçlu fırçayla ovarak ölü derilerin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

11737.jpg

Ayak derisini yumuşatmak, topuk çatlaklarını gidermek için bir adet patatesi haşlayıp kabuklarını soyduktan sonra püre haline getirin. İçine bir tatlı kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın.

8538.jpg

Karışımı ayaklarınıza sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ayaklarınızı durulayıp kurulayın. Yoğun nemlendirme kremi sürün.

8285.jpg

Yeni aldığınız ayakkabıların; ayaklarınızı rahatsız etmesine izin vermeyin! Ayakkabının iç arka kısmına krem sürüp bir gece bekletip yumuşamalarını sağlayın.

5369.jpg

Yüzünüz için kullandığınız ölü derici giderici doğal ya da kozmetik maskeleri; ayaklarınız için de uygulayabilirsiniz. Doğal maske yapımı için 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı toz şekeri karıştırıp topuklarınıza sürün. 15 dakika bekleyip durulayın ve kremleyin.

4655.jpg

Yorum yapın