Teninize en çok hangi renk allık yakışır?

,

.jpg

Güzelliğin kusursuz olması muhteşem göz renkleri ya da dolgun dudaklarla ilgili değildir. Yüz kemiklerinizi vurgulamanız ve altın orana yakın bir hat çizmeniz önemlidir. Bunun için de allığı doğru uygulamak, cildinizin yarattığı gölgeleri vurgulayacak renkler seçmek gerekiyor.

27523.jpg

Beyaz ten

Beyaz tenliyseniz cildiniz soğuk tonlarda demektir. Bu yüzden mat pembe, açık şeftali ve turuncuya yakın sıcak ara tonlu renkleri tercih edebilirsiniz. Kesinlikle bronz ve kahverengi ışıltılı allıklar kullanmayın.

21229.jpg

Buğday ten

Türk kadınları genel olarak buğday tenlidir, ve Türk kadınları allık kullanmayı malesef bilmiyorlar! Buğday sıcak bir tondur ve kolaylıkla renklenebilir. Kırmızıya yakın allık tonları sadece buğday tenlilere yakışır. Şeftalinin her tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçlarınızda altın-kahve ışıltılar varsa bronz renkli allığı tercih edebilirsiniz.

Unutmayın, önemli olan allığın rengi değil; yanağınızdaki ışıltısıdır.

21230.jpg

Bronz ten

Kiraz ve mürdüm tonları size çok yakışacaktır. Elmacık kemiklerinizin vurgulanmaya ihtiyacı varsa bu alana yoğun bronz allık da uygulayabilirsiniz. Bu durumda size genel olarak iki allık kullanmanızı öneriririz: Biri gölge, biri de renk için…

Turuncuya çalan şeftali tonları açık renk gözlü bronz tenlilere uygundur.

26065.jpg

Sarı – yeşil Ten

Allığa en çok ihtiyaç duyan ten rengi budur. Aslında her rengin pembe tonlarını rahatlıkla kullanabilseniz de size en çok şeftalileri öneririz. Parlak ve hafif simli bir pembe allık da mükemmel etki yaratacaktır.

Peki bunları nasıl süreceğinizi biliyor musunuz? Öğrenmek için tıklayın!

21232.jpg

Yorum yapın