Teknoloji ve moda Teknosa’da!

Teknoloji perakendeciliğinin parlayan ‘yıldız’ı Teknosa, Fashion’s Night Out’a sürprizlerle girdi.

381_9.jpg

Moda Tasarımcıları ve Teknosa tarafından organize edilen elektronik atık sergisinin açılışı 15 Eylül Perşembe akşamı İstinyepark Teknosa mağazasında yapıldı. Teknosa mağazasında Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) üyesi ünlü tasarımcıların teknoloji atıklarıyla tasarladıkları gece kıyafetleri, günlük kıyafetler, ayakkabı ve çantalar sergilendi. 

381_1.jpg

Sergi açılışını Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane ve MTD yönetim kurulu üyesi Nejla Güvenç’in gerçekleştirdiği gecede, Teknosa’nın çevreye olan duyarlılığını moda ve tasarımla bütünleştiren MTD üyesi Songül Cabacı, Zeynep Balaban, İpek Terzi, Murat Aytulum, Ece Matin, Nazlı Çetiner, Günseli Türkay, Ümit Aybek, Niyazi Erdoğan ve Beste Gürel’in tasarımları sergilendi.

381_2.jpg

Elektronik atıklar kullanılarak hazırlanan birçok tasarım, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Tasarım, moda ve teknolojiyi buluşturan sergide, tüketicilere çeşitli sürprizler de sunulurken, Teknosa İstinyepark mağazasında tüketicilerin getirdiği kullanılmaz durumda olan atık konumundaki elektronik ürünlerde geri dönüşüme kazandırılması amacıyla toplandı.

381_3.jpg

FNO gecesinde moda ve teknoloji birarada

381_4.jpg

Teknosa’nın FNO projesi ile ilgili olarak Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane, FNO gecesinde düzenlenen sergiyi şu şekilde özetledi: “Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve yoğun bir ilgi ile karşılanan Fashion’s Night Out’ta bu yılda markaların geceye destekleri ile tüketiciler tarafından yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz.

381_5.jpg

Teknosa olarak bu yıl Moda Tasarımcıları Derneği ile birlikte düzenlediğimiz e-atıklardan oluşan teknoloji ve modayı buluşturduğumuz sergi ile Fashion’s Night Out’a farklı bir soluk getirmek, özellikle de geri dönüşüme ve e-atık toplamanın önemine dikkat çekmek istedik.

381_6.jpg

Teknosa olarak elektronik atık toplama, yüzde 100 doğaya dönüşümlü çevre dostu poşet kullanımı, enerji verimliliği konularında yaptığımız çalışmalarla sektörümüze her zaman örnek olduk.

381_7.jpg

Bu çalışma kapsamında hazırlanan sergi için birbirinden başarılı tasarımlar ortaya koyan MTD’nin tasarımcılarına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

381_8.jpg

Yorum yapın