Sonbaharın saç renkleri

.

.jpg

Emma Stone – Katmanlı Kızıl

Eğer Emma gibi çok açıktan bronza giden bir ten renginiz varsa durmayın, bu sonbahar bu rengi deneyin! Doğal tonlarda seçildiğinde kızıl herkese yakışan bir renktir.

Ten renginiz bronzdan esmere gidiyorsa bu modelde olduğu gibi çilek ışıltılı bir gölge kullanmayın.

Kaşlarınızın rengini de saçınıza uygun bir tonda mutlaka açın.

8383.jpg

Charlize Theron – Tereyağı Sarısı

İşte gerçek bir sarışın! Bu seksi ve cesur saç maalesef sadece çok açık kumrallara ve doğal sarışınlara rezerve edilmiş durumda…

Bu rengi ışıltılı bir makyajla tamamlamayı unutmayın.

8384.jpg

Emma Robert – Bal Sarısı

Bu renk kaç sezondur tahtını kimseye bırakmadı. Bal sarısı pek çok tonla gölgelendirilebildiği ve herkese yakışan bir tonu bulunduğu için mükemmel bir seçimdir. Eğer teninizde pembe tonları varsa dip ve saç ucu renginiz aynı olabilir. Bronza yakın olanlar diplerini biraz daha koyu tutabilirler.

Emma doğal saç rengine yakın bir koyu kumralı tercih etmiş.

8385.jpg

Sarah Jessica Parker – Grown-out Modeli

Açık renk boyalı saçlarda dipten çıkan ana saça ‘grown-out’ denilmektedir. Bu model geçen sene gölge trendi ortaya çıktığından beri en mükemmel haline ulaştı. Eğer gerçek bir kumralsanız mutlaka bu aydınlatma modelini deneyin. Gözleriniz de açık renkliyse güzellik kraliçesi seçildiğinizi şimdiden ilan edebilirsiniz!

8386.jpg

Maria Menounos – Işıltılı Kahve

Eğer Maria gibi kestane kabuğu saçlarınız varsa tereddüt etmeden bu gölgeyi deneyebilirsiniz. Bu modelin diğerlerinde farkı tüm saça, dikkatli bir oranla uygulanması… Altın pırıltılar hem ana saçınızı canlandıracak, hem de yüzünüze sağlıklı bir görünüm kazandıracak.

8387.jpg

Olivia Wilde – Parçalı Gölge

Olivia yıllardır saçlarını boyatmıyor. Sadece kulak altına saçlarının birkaç ton açığından bir gölge yaptırmış. Böyle görünecekse kimin dip boyaya ihtiyacı olur, öyle değil mi?

Eğer saç boyatmaya üşenen bir güzelseniz siz de bu modeli deneyebilirsiniz.

8393.jpg

Ciara – Tezat Işıltı

İşte gerçek bir cesaret… Saçlarınız ne kadar koyu olursa olsun bakır ışıltılı farklı tonlarda gölgeler uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz en açık rengin sadece bir bölgede toplanmasına dikkat edin. Kuaförden kaçmış gibi görünmek istemezsiniz!

Espresso, bakır, altın, bal tonlarını deneyebilirsiniz.

8395.jpg

Mila Kunis – Canlı Kumral

Saçları sanki simli gibi görünüyor değil mi?

Mila’nın koyu kumral saçları var. Kuaförü ondan sadece iki ton açı bir gölgeyi ense hizasından uygulamış. Bu kadar güzel görünmesinin bir sebebi de saç uçlarının göz rengiyle yakaladığı mükemmel uyum…

Dikkat etmeniz gereken nokta gölgelerinizin sıklığı…

Bu model açık tenlilere yasak!

8398.jpg

Freida Pinto – Mürekkep Siyahı

Freida çok şanslı bir kadın, çünkü bu onun doğal saç rengi!

Fakat elbette bu rengi yakalamanın yolları var. Kuaförünüze en koyu kahverengini sorun, siyah değil. Daha sonra bir aydınlatma uygulaması yaptırın. Bunun için harika saç maskeleri var.

Latin çekiciliği hiçbir mevsim azalmaz, bu rengi siz de deneyin!

8399.jpg

Yorum yapın