Simli göz makyajı nasıl yapılır?

.

.jpg

Bu yaz podyumlardan bir misafirimiz daha var: Simli makyajlar!

Kullanım kolaylığı ve yakışma miktarı düşünüldüğünde simleri en rahat gözlere uygulayabileceğimizi söyleyebiliriz. Neredeyse her markada makyaj simleri bulabilirsiniz. Bazı kuaförlerde de çeşitli yumuşaklık ve boyutlarda simler bulunuyor. Sıradan bir simle de muhteşem bir etki yakalayabilirsiniz. Elbette işin sırlarını bilmek koşuluyla…

28774.jpg

Bu günlük makyaj için yapacağımız bir uygulama değil. Bu yüzden zamanınızın kısıtlı olduğu bir günde denemeyin. Bildiğiniz far sürme teknikleri simle daha belirgin hale geleceğinden hata yapma şansınız yok.

Öncelikle sedefli ve açık renkli simlerin far rengini tamamen kapatacağını unutmayalım. Bu yüzden uyumlu renkler seçin. Bakır rengi far-altın renk sim, turuncu far-açık yeşil sim gibi…

28776.jpg

Simi fırça ile sürmek yerine aplikatör ile tamponal, yani küçük baskılarla dokunarak bırakmak daha yoğun bir etki verir. Islak aplikatör ile uygulanırsa yoğunluk daha da artar.

28777.jpg

Simi kesinlikle gözünüzün tamamına uygulamayın. Aydınlatmak istediğiniz gölgeler köşeler olmalıdır.

28778.jpg

Sim sadece üst kapağa uygulanır. Gözlerinizin altı için sadece renkli eyelinerlar tercih edebilirsiniz. Yine de alt kapakta da sim görünümden hoşlanıyorsanız eyelinerın ucunu sime batırarak sürmeye özen gösterin. Yapışmıyorsa kalemin ucunu çok hafifçe ıslatın.

28780.jpg

Parlak göz farı ile simli göz farını birbirine karıştırmayın. Parlak göz farı sadece cilt üzerinde ışıltılı bir doku yaratır. Simli göz farı daha yoğun bir etki verir. Bu yüzden simi ayrı olarak kullanmaktansa simli farları da tercih edebilirsiniz.

28781.jpg

Yorum yapın