Şifalı doğal taşlar

..

.jpg

Enerjinizi dengeleyen, negatif düşünceleri alıp götüren, hastalıklarınıza şifa olan doğal taşları ELMAELMA sizler için derledi.

18822.jpg

Ametist

Bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu iyileştiren bu taş, üzerinizdeki ya da yaşam alanınızdaki negatif enerjinin temizlenmesi konusunda da en büyük yardımcınız. Ayrıca ametist, migrene ve göz ağrılarına iyi geldiği gibi, bağışıklık sisteminizi de güçlendiriyor.

18825.jpg

Kehribar

İçinizdeki negatif enerjiyi pozitife çevirmenize yardımcı olan kehribar taşı, benliğiniz ile üst benliğiniz arasında da bağlantı kurmanızı sağlıyor. Özellikle guatr, astım ve alerjik hastalıklarda yararlı olan kehribar, reçinenin taşlaşmasıyla meydana geliyor.

18824.jpg

Lapis Lazuli

Bilgeliğin ve önsezinin simgesi olan lapis lazuli, ruh ve beden arasındaki dengenin kurulmasına yardımcı oluyor. Ayrıca bu taş mide problemlerine de iyi geliyor.

18827.jpg

Aytaşı

Yin ve yang’ın dengelenmesini sağlayan bu taş, duygusal dengenizi sağlamanıza yardımcı oluyor. Sezgilerinizi ve iletişim kabiliyetinizi geliştiren aytaşı aynı zamanda kramplara iyi geliyor. Eğer yıldızınız düşükse, mutlaka bir aytaşı almalısınız

18829.jpg

Opal

Duygularınızı ve öngörülerinizi yoğunlaştıran bu taşı, doğru frekansta biri kullanmadığı takdirde farklı sonuçlar doğurabiliyor. Farklı farklı türleri olan opalin, renklerine göre özellikleri de değişiklik gösteriyor. Ayıca opal taşı, eklem iltihaplarına da iyi geliyor.

18837.jpg

Kristal Kuvars

Bütün iyileştirme çalışmalarında kullanılan bu taş, doğru olarak kullanıldığında, pozitif enerjiyi çeker, yoğunlaştırır ve gönderir. Tansiyonu düzenleyen kristal kuartz, özellikle meditasyon esnasında kullanılıyor. Ayrıca radyasyonu toplama özelliğine de sahip olan kristal kuartzı, 15 günde bir akan soğuk suda yıkayarak arındırmanız gerekiyor.

18848.jpg

Zümrüt

Hafızayı güçlendiren bu taş, düşüncelerinizin netleşmesi ve doğru kararlar alabilmeniz konusunda da size yardımcı oluyor. Ayrıca zümrütün bolluk, barış, sabır, aşk, sadakat ve dürüstlük getirdiğine inanılıyor.

18839.jpg

Elmas

Elmas saflığı simgeliyor ve bereketi artırıyor. Diğer taşlarla birlikte kullanıldığında taşların etkisinin artımasına yardımcı oluyor. Ayrıca üzerinizdeki tüm enerji engellerinin kalkmasını sağlıyor.

18840.jpg

Akuamarin

Algılarınızın gelişmesine, zihninizin açılmasına yardımcı olan bu taşın aynı zamanda sakinleştirici etkisi de bulunuyor. Eski zamanlarda, deniz yolculuklarında koruyucu olduğuna inanılan akuamarin taşının gırtlak, tiroid, bağışıklık sistemi, timus ve lenfler üzerinde yararlı etkileri bulunuyor.

18841.jpg

Kantaşı

Özgüveni ve yaratıcılığı geliştiren bu taşın özellikle kan ile ilgili hastalıklarda şifa verici özelliği olduğuna inanılıyor. Antik Mısır’da hayat verici olduğuna inanılan bu taş, hamileliği kolaylaştıryor, kanı temizliyor ve dolaşımı rahatlatıyor.

18842.jpg

Yorum yapın