Sevgili miyiz, arkadaş mı?

..

.jpg

HowAboutWe.com adlı internet sitesinin ilişki stratejisi uzmanı Scott Alden’a danışanları çoğu aynı sorunla geliyormuş. Alden “Bu evrensel bir olay. Çok iyi anlaştığınız ve bir şeyler hissettiğiniz birine gün gelince ‘biz şimdi ne oluyoruz’ diye sorma hakkınız vardır” diyor.

Eğer keyfiniz yerindeyse bu sorunun risklerle dolu ağına takılmamanızı öneririz. Fakat artık belirsizlikten sıkıldıysanız ve her türlü sonuca hazırsanız Alden’in önerilerini dinleyin.

27264.jpg

O hazır mı?

Sizin ‘biz neyiz’ sorunuza bir erkek ya da bir kadın iki şekilde hazır olabilir:

1. Bu iş çok uzadı, ben de bitsin istiyorum.
2. bu iş bitsin, netleştirmek ve sevgilin olmak istiyorum.

Kıskançlık, programınızı öğrenmeye çalışma, kendini Facebook gibi kanallardan gösterme ikinci maddeyi işaret eder. Genelde bir kadın için sevindirici olan budur. İlkinin göstergeleri sizinle ilgilenmeyen herkesin yapabilecekleriyle aynıdır. göstergeleri doğru analiz edin ki sürprizler sizi üzmesin.

15602.jpg

Alkol yok

Böyle bir konuşma keyifliyken yapılmaz. Alkollü ortamda hiç yapılmaz. Çünkü gevşeyeceksiniz, hatta belki de sabah pişman olduğunuz şeylerle uyanmış olacaksınız. Bu yüzden yeterince kararlıysanız ‘sohbet etmek için’ buluşmak itediğinizi söyleyin ve sakin bir kafede birer kahve eşliğinde derdinizi yüzyüze paylaşın.

20361.jpg

Seks alarmı

Bu size komiK gelebilir, fakat bir erkeğin testosteron seviyesi saat 16:00-18:00 arasında düşer. Bu yüzden en ‘mantıklı’ yorumları bu saat aralığında yapacaktır. Araya parazit yapan seks arzuları olmadan… Randevunuzu bu saatlere denk getirmeye çalışın. Bir erkek tahrik olduğunda sonuna kadar yalan söyleyebilir. Bu saatlerde risk daha az. Elbette onu çıldırtan kıyafetler ve tavırlarla karşısında olmazsanız!

26522.jpg

Korkutmayın

Kimseyle ‘konuşmamız lazım’ diyerek buluşmaya çalışmayın, özellikle de bir erkekle… Mümkün olduğunda randevuyu ertelemeye çalışır, çünkü korkar. Erkekler ‘konuşması gereken’ kadınlardan gerçekten korkar. Bu yüzden girişi yumuşak yapın ve uzatmadan aranızdaki ilişkinin sizi kaygılandırdığından bahsedin.

26614.jpg

Yanına oturun

Erkeklerin karşısında oturduğunuzda gerilirler ve kendilerini rahat hissetmezler. Önemli şeyler konuşacağınızda onun yanına oturun. Göz göze gelmek duygusal bir şeydir. Mantığı gögleyen romantik anlardan da kendinizi korumuş olursunuz.

10814.jpg

Özet

Bugüne kadar olan ilişkinizin bir özetini geçin. Ona en sevindiğiniz ve en mutsuz olduğunuz anları anlatın. Gülün, espriler yapın. Onunla birlikte olmayı neden sevdiğinizi söyleyin.

Asıl söylemek istediğiniz şeye gelene kadar ona gergin hissettiğinizi anlatın. Bu konuşmayı yaparken rahat olmadığınızı bilmesi gerekiyor.

13941.jpg

Bugün

Sonra konuyu bugüne getirin. Artıkm netleştirmek istediğiniz şeylerden bahsedin. Gerekirse görüşmeyi kesecek olmaya hazırlıklı olun. ona da kararlılığınızı hissettirin. bir kez bu kararı aldıktan sonra bozarsanız kendinizi geri dönüşü olmayan bir bunalıma sokarsınız. Ondan arınmanız gerekiyorsa uzak durun.

1513.jpg

Zaman verin

Onun cevabı için bekleyeceğinizi söyleyin. “Her şeyi şimdi konuşmak zorunda değiliz” gibi bir cümle onu rahatlatacaktır. Belki de sizin onun hayatındaki yerini tahlil etmesi için bir süreye ihtiyacı vardır. Bu konuda bencil olmayın. Bu sizin de aleyhinize olur.

Tüm süreç tamamlandıktan sonra kararınıza mutlaka sadık kalın.

15052.jpg

Yorum yapın