Sakın fast food tüketmeyin, çünkü…

….

.jpg

Şeytan ayrıntıda gizlidir!

Çok iştah açıcı ve mükemmel görünen bir hamburger menünün içinde diyetinizi öldüren ve sağlığınızın peşine düşen zararlar var. Yüksek kalorileri bir yana, içlerindeki maddeler onların vücut tarafından direkt olarak yağa dönüştürülmesine sebep oluyor.

Düşmanınızı biraz daha yakından tanıtalım.

28396.jpg

Kebap, pide, hamburger ve sosis gibi sakatatları hazırlanırken kullanılan pişirme yöntemleri sebebiyle fas foodların yağ oranı çok yüksektir. Yanmaya elverişli oldukları için çoğu kanserojendir. Yapımlarında genellikle yağlı et kullanılır.

28378.jpg

Özellikle hamburger, dürüm, lahmacun gibi ürünler karışık etten yapıldıkları için hangi tür et kullandıklarını bilemezsiniz. Maliyeti azaltmak için çoğunlukla yüksek oranda kuyruk yağı ve iç yağı ilave edilir. Bunlara çok diikat edin. Mutlaka tükettiğiniz ürünün ham maddesini yetkililere sorun.

28379.jpg

İlave edilen soslar sebebiyle, daha da fazla kalori ve yağ içeriği barındırırlar. Özellikle benzer menülerde tercih edilen kola içindeki şeker miktarıyla yüksek ve yakılması zor enerji verir.

28380.jpg

Kızartmalar ve sandviçler için kullaılan ekmeklerdeki şeker ve basit karbonhidrrat miktarı çok yüksektir. Buna rağmen lif miktarı çok düşüktür. Bu yüzden kan şekeri çabuk yükselir ve kısa sürede acıkmanıza neden olur.

28381.jpg

Yüksek kolesterol içerdikleri için kan kolesterolünü, dolayısıyla kalp hastalıkları riskini arttırır. Tembelliğe itip alıştıracağı için sebze ve meyve tüketimini düşürür.

28382.jpg

Sağlıksız beslenme sonucu vitamin ve mineral eksikliği oluşur. Çoğunlukla hijyenik olmayan bu gıdalar, zehirlenme riski taşır. Toplumun yeme hızının ve kültürünün zarar görmesine sebep olur.

28383.jpg

Yorum yapın