Regl döneminde sağlıklı görünün!

….

.jpg

Birçok kadında ağrılı ve sancılı geçen mensturasyon dönemi canınızı sıkmasın! Bu sürede bakımlı ve güzel görünmek aslında çok basit! Sizler için derlediğimiz bu püf noktalarıyla güzelliğiniz regl döneminde de devam etsin.

17161.jpg

Hassasiyet

Regl döneminde hormonal dengede değişimler olur. Regl öncesi göğüslerde hassasiyet ve büyüme, karında şişkinlik gibi sorunlar yaşanır. Bu dönemde pratik çözümlerle sorunları en aza indirebilirsiniz.

11441.jpg

Sivilceler

Sivilceler, regl döneminin başladığını haber verir. Sizi rahatsız eden bu sivilceleri sıkmayın. Düzenli olarak antiseptik losyonla temizleyin.

6408.jpg

Ödem

Regl döneminde vücut su tutar ve şişliğe sebep olur. Alınan sıvı ile atılan sıvının dengede olması gerekir. Bu dönemde bol su için ve potasyum bakımından zengin meyveler yiyin.

19795.jpg

Saçlar

Regl dönemi saçlarınızı etkiler. Saçlar hem kolay şekil almaz, hem çabuk kirlenir. Eğer kolay şekil almasını istiyorsanız, saç tipinize uygun bir şampuanla her gün yıkayın.

17930.jpg

Cilt

Bu dönemde sıklıkla görülen sorunlardan biri de, hassaslaşan ve kuruyan cildinizdir. Bu süreçte cildinizin nefes almasını sağlayan ürünler kullanın. Yağ dengeleyici ürünler, cildinizin yağ salgılamasına ve düzenlemesine yardımcı olur. Yüzünüzü parlak gösteren ürünler kullanın.

18245.jpg

Gözler

Regl döneminde göz çevrenizdeki kırışıklar daha belirgin olur. Bu yüzden, göz çevrenizin nemli kalmasına özen gösterin. Bu bölgede uyguladığınız bakımı arttırın.

11634.jpg

Gıdalar

Regl olmadan önceki günlerde bal, reçel, pekmez, çikolata, pasta, dondurma, tatlı gibi karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Bu dönemi et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyveler yiyerek geçirin.

18214.jpg

Yorum yapın