Plajda saçlarımızı nasıl koruyabiliiriz?

.

.jpg

Plajda da güzelliğimizden ödün vermiyoruz! İçindeki minerallarle saçlarımızı besleyen ve şekillendiren deniz tuzu uzun süre saçta kaldığında matlaşmasına ve kurumasına sebep olur. Klorun bir yararı bile yok!

Bu durumda ne yapıyoruz? Bu önerileri dikkate alıp tatile öyle çıkıyoruz!

28163.jpg

Tuz saçlarınızı kuruturken havuzdaki klor da saçlarınıza yeşilimsi bir renk verebilir. Plajdaki rüzgar ve nemin saçlara zarar verir. Bu etkenler de saçınızın rengini ve sağlığını kaybetmesine neden olabilir. Bunlar ve daha fazlasından kaçınmak için plaja gitmeden önce saçınızı şampuanlayın ve ardından duş sonrası saç bakım kremi sürün.

27329.jpg

Yüzdükten sonra ise saçlarınızda biriken kimyasalları ve mineralleri temizlemek için arındırıcı bir şampuan kullanmalısınız.

24385.jpg

Kıvırcık ve dalgalı saçlar

Nemin saçınıza zarar vermesini engellemek için ekstra nemlendirici ve silikonlu saç ürünleri tercih edin. Yüzdükten sonra saçlarınızı dağıtıcı başlıklı bir kurutma makinesiyle kurutun.

23380.jpg

Düz saçlar

Slikon ve nem önleyici içeriği olan saç ürünlerden alın. Şu sıralar Watson’s gibi güzlelik marketlerinde bu ürünlerden bulunuyor. Yüzdükten sonra güneş korumalı saç spreylerinden kullanın.

21115.jpg

Ayrıca güneşin altında saçlarınızı korumak için bir şapka takabilirsiniz.

Yüzünüze en çok yakışan şapkayı da birlikte seçelim.

28164.jpg

Yorum yapın