Plaj çantası nasıl seçilir?

.

.jpg

Hayır, plaj çantaları sadece havlu taşımak için kullanılmaz. Onlar aynı zamanda stilinizi tamamlıyor, unutmayın. Fakat bununla beraber kullanım kolaylığını ve dayanıklılık sürelerini de düşünmemiz gerekiyor.

Biz size nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatalım.

28933.jpg

Kızgın kum, aşırı sıcak, güneş ışığı, deniz nemi, havuz suyunun sıçraması vs. gibi etkiler çantanızın daha hızlı yıpranmasına yol açacak. Bu nedenle sağlam malzemeden üretilmiş, dayanıklı çantaları tercih etmelisiniz. Çadır bezinden yapılmış kalın kumaşlı ya da 2 kat işlenmiş naylon çantalar veya sık dokunmuş rafya örgülü ve hasır çantalar oldukça sağlamdır. Bu tür çantalar uzun yıllar boyunca yaz tatillerinizde yükünüzü taşımaya devam eder.

28932.jpg

Bazı çantalar sağlam görünse bile, sap ya da askı kısımlarında zayıflıklar olabilmekte. İstediği kadar sağlam olsun, askısı ve sapı koptuktan sonra o çanta çöpü boylar. Bu nedenle beğendiğiniz çantanın askı, sap bağlantı yerlerini kontrol edin, sağlam görünmüyorsa o çantaya boşuna para ödemeyin.

28929.jpg

Plaj çantasının güzelliği ve estetiğinden çok, işlevsel olmasına dikkat edin. Herşeyden önce geniş bir çanta seçmelisiniz. Plaja giderken sizi yerinizden kaldırıp, arabanıza, otelinize, evinize eşya almaya götürmeyecek, yani plajda ihtiyaç duyduğunuz tüm malzeme, kıyafet ve aksesuarlarınızı içine alabilecek bir çanta tercih etmelisiniz.

28869.jpg

Kum, krem, deniz tuzu, plajda atıştırılacak kraker, gofret gibi yağ içeren atıştırmalıklar nedeniyle çantanızın içi çok çabuk kirlenecek. İç yüzeyi kolay temizlenebilir, yıkanabilir malzeme veya kumaştan üretilmiş bir plaj çantası olmasına da dikkat etmelisiniz.

28870.jpg

Öncelikle işlevsel bir çanta olmasına dikkat etmelisiniz demiştik. Bunun için çok cepli, çok gözlü bir çanta gayet uygundur. Çok gözlü bir çanta, aradığınız eşyanızı daha çabuk bulmanızı sağlayacak. Ayrıca çantanızda güneş kremi, su gibi dökülebilecek veya bulaşabilecek sıvılar bulunacak elbette. Bu nedenle hem çantanızın tümünün kirlenmemesi, zarar görmemesi, hem de kolay temizlenebilmesi için çok cepli çantaları tercih etmelisiniz.

28871.jpg

Yorum yapın