Orgazma yardımcı olan pozisyonlar

..

.jpg

Orgazm her sekste yaşanması garantili bir his değildir. Fakat deneyeceğiniz bazı pozisyonlarla cinsel hayatınıza yardımcı olabilirsiniz. Herkes için aynı kuralların geçerli olmadığını da unutmayarak partnerinizle sizin için en uygun pozisyonu bulmaya çalışmaktan çekinmeyin.

Cosmopolitan seksologlarının birkaç önerisi var:

15625.jpg

Sekiz pozisyonu

Dümdüz şekilde uzanın. Kalça boşluğunuzu yastıkla destekleyerek yükseltin. Partnerinize kollarından destek alarak üst gövdesini dik tutmasını söyleyin.

Bu pozisyon sürtünmeyi ve birleşmeyi kolaylaştırdığından orgazma yardımcı olur. Klitorisiniz yavaşça uyarılması biraz zaman isteyen fakat güçlü bir his yaratacaktır.

15136.jpg

Yarım uzanma

Kalçanız dışarda kalacak şekilde yatağa uzanın. Partneriniz bu pozisyonda ayakta olacak. Rahatsız olursanız elleriyle kalçanızı desteklemesini isteyebilirsiniz.

Bu duruş özellikle bir erkek için oldukça heyecan verici olabilir. Vajinal baskı yoğun olduğundan güçlü bir orgazm yaşayacaksınız. Göz temasını sağlayabilmek duygusal bir yoğunluk hissetmenizi de sağlayacak.

15267.jpg

G noktası taktiği

Varlığı hala tartışılan G noktasının keşfine en yakın pozisyon budur. Dizlerinizi ve avuç içlerinizi yatakta tutun ve partnerinize arkanıza geçmesini söyleyin. Yukarıdan aşağıya doğru hareket etmesini Kendinizi kollarınızla destekleyin. Bu şekilde siz de hareket edebilirsiniz.

Sadece bir kez G noktası orgazmı yaşayabilirseniz şanslı sayılırsınız, fakat yaşayacağınız his hep daha fazlasını istemenize sebep olacak.

15346.jpg

İnce kondom

Ten hissini yitirdiği için tercih edilmeyen kondom cinsel sağlığınız için hayati önem taşıyor. Mutlaka kullanın. En yoğun his ve en ince doku için Trojan marka kondom kullanabilirsiniz.

14326.jpg

Merdiven

Üst basamağa siz, alt basamağa partneriniz gelecek şekilde durun. Hareket etmeniz zorlaşırsa partnerinize arkanıza geçmesini söyleyip basamaktan destek alabilirsiniz.

Bu pozisyon erkeğe keşif imkanı verir. Bel hizalarınız eşitlendiğinden kontrolünüzü de kolaylaştırır. İstediğiniz kadar baskı uygulayabilir ya da uzaklaşabilirsiniz.

14831.jpg

Klitoris baskısı

Sıradan pozisyonlardan sıkıldıysanız bunu deneyebilirsiniz. Eşinizin de bunu seveceğinden eminiz.

Partnerinize sırtüstü yatmasını söyleyin. Sırtınız ona dönük olacak şekilde üzerine geçin. Bu pozisyonun en önemli noktası çapraz duruyor olmanız. Yani partnerinizin bacağı sizin bacaklarınızın arasında olacak.

Bu duruş tamamen cinsel zevkiniz içindir. Partnerinizin bacağını bir klitoris uyarıcısı gibi kullanarak kısa sürede orgazma ulaşabilirsiniz.

15139.jpg

Duş etkisi

Partnerinizle beraber duşa ya da küvete girerek suyun hareketini kullanabilirsiniz. Birleşme esnasında duştan gelen ılık suyu kasık ve genital bölgelerinize tutun. Partnerinizin size sarılmasını isteyin ve hareket etmesini engelleyin. Sadece duş başlığını kullanarak onu uyarın.

Suyun gücünü asla hafife almayın. Suyun teninizde bıraktığı his ve ritmik akımı klitorisinizi uyararak vajinal orgazma yardımcı olacaktır.

15626.jpg

Yorum yapın