Onlar güzelliğinizin ‘en’ doğal kahramanları

…..

.jpg

Tüm güzellik sorununa ‘en’ doğru cevap doğadan geliyor. ELMAELMA sizin için derledi.

19329.jpg

Kuru ciltlerin en iyi kurtarıcısı

Avakado

Avakado deriyi kurumaktan korur. Özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış, yaşlanmış deriyi iyileştirir ve güçlendirici etkisi vardır. Bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler. Kuru cilt tipi için en uygun bitkidir. A, B, D, E vitaminlerini içerir.

19107.jpg

Yağlı ciltlerin en vazgeçilmezleri

Yeşil yaprakları sebzeler
Ispanak, brokoli ve kereviz gibi sebzeler, yüksek oranda antioksidanlar ile (yaşlanmayı geciktiren ve çevre kirliliğinin etkisini azaltan vitaminler) cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini, yaraların iyileşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitamini içerir.

18098.jpg

Sivilcelerden kurtulmanın en doğal yolu!

Soya

Sivilceyi önleyen soya, hangi formda olursa olsun tam bir cilt kurtarıcısıdır. İçerdiği östrojene benzeyen kimyasallar nedeniyle, akne oluşumunun önüne geçebilir.yrıca soyada, yeni hücre oluşumuna yardımcı olan ve cildi nemli tutan E vitamininden de bol miktarda bulunur.

9205.jpg

Toksinlerden kurtulmanın en doğal yolu!

Sıcak su ve limon

Bu karışımı sabah içtiğinizde toksinleri atmaya yardımcı olur. Safra kesesi ve karaciğeri harekete geçirir, sıcak su bağırsakların ve cildin su ihtiyacını karşılar.

19243.jpg

Kırışıklıklarınıza en sağlıklı çözüm!

Bal

Cilt bakımında önemli olan, cildin yapısını koruyabilmek, gençliğini uzun süre taze tutabilmek, ciltteki lekeler için, doğal çözümler bulmak ve ciltteki toksinleri yoketmektir. Tüm bunları, doğal yöntemlerle yapmak, cildin zarar görmesini önler.

18389.jpg

Vücudunuz için en iyi antioksidan

Sarımsak

Kötü kokusuna rağmen sarımsak damarların genişlemesini sağlayarak, yüksek tansiyonu düşürüyor ve kan akışını hızlandırıyor. Uzmanlar tarafından en iyi antioksidanlardan biri seçilen sarımsağı tüketmeyi ihmal etmeyin!

10367.jpg

Yağlı saçların en iyi kurtarıcısı

Ceviz

Uzmanlar saçlarının yağlı olmasından, sık sık yağlanmasından şikayetçi olanlara cevizi öneriyor. Cevizin içinde bulunan omega yağının saç diplerine çok iyi geldiğini belirten uzmanlar. Saçlarınızın sağlığı için ceviz tüketmenizi öneriyor.

17134.jpg

Kuru saçları en iyi o nemlendirir

Isırgan  otu

Kuruyan ve sık sık kırılan saçlarınızı ısırgan otuna emanet edin. Isırgan otu cildinize ektra bir parlaklık ve sağlık kazandıracak.

17148.jpg

En doğal anti-aging!

Elma

İçerisinde bulunan A vitamini sayesinde pürüzsüz bir cilde ulaşmamıza yardımcı olan elmanın içerisinde bulunan B1, B2 ve C vitaminleri de daha sıkı bir cilt dokusunun oluşmasında önemli etkenlerden birisidir.

İçerisinde bulunan ‘petkin’ etkin maddesi sayesinde sindirim hızını arttırmakta, 20’den fazla mineralinde katkılarıyla yanakların kırmızı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

14382.jpg

Yorum yapın