Mutlu bir yaşam için 10 öneri!

.jpg

Hayatta insan mutlu olunca, hayata iyimser bir bakış açısıyla bakınca ruhsal açıdan da kendini mutlu ve yenilenmiş hisseder.

16365.jpg

Birçok iyimser insan bile ruhsal durumunu düzenlemek için çeşitli yöntemler deniyor. Ruh halinizi desteklemenin, kendinizi iyi hissetmenizin birçok basit yolu bulunuyor.

17337.jpg

Reader’s Digest dergisinde yer alan habere göre, işte yaşamınıza küçük bir mutluluk katmanın 10 yolu

17338.jpg

Bol uyuyun

Gece geç saatlere kadar televizyon izlemek yerine erkenden yatın. Uyku miktarını artırmak stres seviyenizi düşürür ve uyandığınızda gün içinde başarılı olmanız için size enerji sağlar.

16225.jpg

Size yapılan iyiliği unutmayın

Sizin için bir şeyler yapan, size yardım eden insanlara bir not ya da küçük bir buket çiçek ile teşekkür edin. İkinizin de yüzünde bir gülümseme olacaktır.

17339.jpg

Karşınızdaki kişiyi övün

Karşınızdaki kişinin sevdiğiniz bir özelliğini övmek size de iyi gelecek. Çünkü başkalarının iyi yanlarını görmek sizinde iyi yönlerinizi görmenize yardım edecek.

17340.jpg

Bir gezi planlayın

Bazen her şey üstünüze gelebilir. Yakın ya da uzak bir yere geziye çıkmak ileriye bakmanıza yardımcı olacak.

17341.jpg

Bir şeyler satın alın

Gülmek en iyi ilaçtır. Komik bir resim, dergi ya da DVD gibi sizi güldürebilecek şeyleri toplayın. Hatta bir akşam stand-up gösterisine gidebilirsiniz

16514.jpg

Koltuk masajı yaptırın

10 dakika gevşemek size çok iyi gelecektir. Öğle yemeğini masanızda yemek yerine, en yakın sauna ya da hamama gidip masaj koltuğuna oturun. Bu masaj sırtınıza ve boynunuza çok iyi gelecek, günün kalan kısmında dinlenmiş olacaksınız.

16296.jpg

En sevdiğiniz renklerin giysilerini giyin

Kırmızıyı mı yoksa maviyi mi çok seviyorsunuz? En sevdiğiniz renklerin bulunduğu giysilerinizi giyin. Böylece kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz, gün boyu yüzünüzden gülümseme eksik olmayacak.

16790.jpg

Bulmaca çözün

Zor bir bulmacayı ya da Sudoku’yu başarılı bir şekilde tamamlayıp kendinize olan güveni artırın. Beyin gücünüzü genişletin ve bir şeylerle mücadele etmek yaşamda daha güvenilir bir görünüme sahip olmanıza yardım eder.

17342.jpg

Masanızda fotoğraf olsun

Tarihi yerleri gezerken, piknikteyken, arkadaşlarınızla, ailenizle birlikte bir fotoğraf çekilin. Bunu işyerinde ya da evde masanızın üzerine yerleştirin. Bu size sevdiğiniz insanlarla birlikte mutlu olmak için birçok şey yaptığınızı hatırlatacak.

17343.jpg

Yorum yapın