Mücevher seçmenin püf noktaları

..

.jpg

İnciler, pırlantalar, elmaslar… Taşlar kadınların en iyi dostudur! Peki mücevher ve takı seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini biliyor musunuz?

12679.jpg

Mücevherinizin taşı kadar, taşının oturtulduğu yuva ve kenarlarına da dikkat etmelisiniz. Boşluk, ezilme ya da pürüz olup olmadığını kontrol edin.

12680.jpg

En seksi aksesuarlardan biri de bilekliklerdir. Bilekleriniz çok inceyse kalın modelleri tercih edin.

12681.jpg

Topuz modellerle birlikte sallanan ışıltılı küpeler en idealidir. Kısa bir saç modeli ile sallantısı daha az olan bir model -örneğin tektaş, tria gibi- uygun bir seçimdir. Uzun saç modellerinde küpe ikinci planda olmalıdır. Eğer gelinliğinizle bir takı takmayı düşünüyorsanız ve saçlarınızı toplamayacaksanız ince, uzun bir gerdanlık mükemmel bir seçim olacaktır.

12682.jpg

Alacağınız pırlantanın renk skalasındaki karşılığına bakınız ve diğer renkteki taşlarla kıyaslamasını yaparak gerçek rengin doğruluğundan emin olmaya çalışın.

12683.jpg

Farklı doku ve renklerdeki takılarınızı kombinleyebilirsiniz. Pırlanta bir bileziği beyaz altın bir bileklikle kullanmayı deneyin.

12684.jpg

Özellikle düğün alışverişi yapıyorsanız takı firmanızı özenle seçin. Adınıza düzenlenmiş olan ve satın almış olduğunuz ürünün tüm detaylarını içeren garanti sertifikası olması, alışveriş yapılan mağazada; ürün bakım, onarım, iade ve değiştirme işlemlerinin yapılabilir olması en önemli konular arasında geliyor.

12685.jpg

Yorum yapın