Makyajınızı saç renginize göre yapın

….

.jpg

Saç renginiz ne kadar mükemmel ve gösterişli olursa olsun, makyajınız saç renginize uyum sağlamadığında tüm gösterişinizi kaybedebilir, hatta silik bile gözükebilirsiniz. Diğer yandan unutmayın ki, saç renginizle uyumlu bir makyaj, sizi göz alıcı bir güzelliğe kavuşturabilir.

Şimdi işinizi biraz kolaylaştıralım…

25735.jpg

Siyah saçlar

Eğer siyah saçlara sahipseniz, göz makyajınız üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz. Siyah, gri veya gümüş renkli farlar kullanarak ‘dumanlı’ dediğimiz, size gizemli bir hava da katacak olan buğulu göz makyajını uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınıza göz makyajınızın önüne geçmeyecek, pembe tonlarında bir ruj tercih etmelisiniz.

Yine uçuk pembe tonlarında hafif bir allık sürebilirsiniz.

20333.jpg

Sarı saçlar

Sarı saç, özellikle açık tenliyseniz, cildinizi solgun gösterebilir. Bu nedenle fondöten yerine bronzlaştırıcı pudra kullanmanızı öneriyoruz.

Göz makyajında kahverengi sarışınların vazgeçilmez rengidir. Kahverengi kalem, kahverenginin bir başka tonunda far ve göz çukuruna hafifçe süreceğiniz sarı gölgeler size çok yakışacaktır.

Dudaklarınıza pembenin her tonunu kullanabileceğiniz gibi, vişne kırmızısı hariç her türlü kırmızı ruju kullanabilirsiniz.

24824.jpg

Kızıl saçlar

Gözlerde diğer saç renklerine sahip olanların aksine yeşil, kestane, bej, bal, kiremit, kızıl kahve ve mürdüm renklerini kullanarak kızılın çekiciliğini daha da öne çıkarabilirsiniz.

Saçlarınız zaten fazlasıyla dikkat çektiği için ruj seçiminizi pembe, leylak, toprak renkleri ve vişneçürüğünden yana kullanmalısınız.

25937.jpg

Kahverengi saçlar

Kahverengi saç neredeyse kullanacağınız her ton makyajla uyum sağlayacaktır. Göz makyajınızda siyah, kahve göz kalemi ve rimel kullanabilir, far olarak metalik renkleri seçebilirsiniz.

Özellikle esmer tenliyseniz sarı tonlu ya da natürel allıkları tercih etmelisiniz.

Turuncu ya da kırmızı tonları her renk ruj size çok yakışacaktır.

23566.jpg

Yorum yapın