Makyaj trendi: Çerçeve göz kalemi

.jpg

Kristen Stewart

Bu sezon gözler çok daha belirgin! Otantik ve etnik akımların etkisiyle yoğun ve belirgin göz kalemleri kullanılıyor.

Koyu renk ve dumanlı farlar da seksi göz makyajının altın anahtarlarından…

28064.jpg

Kim Kardashian

Koyu renkler göz kusurlarını gizlediği için de çok tercih ediliyor. Sene başında Kleopatra modeli göz kalemleri de görmüştük.

28065.jpg

Jennifer Lopez

Elbette bu makyaj için de püf noktaları unutmamak gerekiyor. Göz kapağınıza yapacağınız doğru bir dipliner uygulamasıyla gözlerinizde simetriyi sağlayabilirsiniz. O işin sırrı burada!

Göz renginize göre far seçmekte de özgürsünüz. Ela/açık ve koyu kahve gözlere siyah, yeşil gözlere bakır/toprak tonları, mavi gözlereyse lacivert/gümüş renkli göz farları çok yakışıyor.

28066.jpg

Chanel, Rag&Bone ve Emilio Pucci podyumları

Trendin öncüsü Chanel’in otantik podyum stili oldu. Bu sezon gözler hiç olmadığı kadar belirgin olacak. Bunun bir karşılığı olarak dudaklarda nude rujlar kullanabilirsiniz.

Keskin elmacık kemikleriyle göz çukurunuzu belirginleştirin. Şakağınızın altından elmacık kemiği hizanızı tespit edin ve altını bir ton koyu renk allıkla gölgelendirin. Sadece pudra da kullanabilirsiniz. Özellikle bronz tenliler için allıksız bir makyaj, duamnlı gözlerle mükemmel görünecektir.

28067.jpg

Lakshmi Menon

Hint model yıllardır sahnede bu makyajı kullanıyor. Türk kadınlarının gözlerine de çok yakışan belirgin göz kalemi uygulaması için doğru malzemeler de çok önemli.

28068.jpg

L’Oréal

Göz şeklinize göre göz kalemini uygulayın. Eğer küçük gözleriniz varsa göz içine kalem sürmeyin. Düşük göz kapaklarına kalın dipliner hattı da tavsiye etmiyoruz. Göz kenalarında koyu, ortasında açık ve göz pınarında ışıltılı renkler tercih edin.

Çerçeve göz kalemleri için etikette ‘kohl’ ifadesinin geçip geçmediğini kontrol edin.

28069.jpg

Chanel

Gece makyajı için göz kaleminizi farla tamamlayın. Bu sezon tek renk farları rahatlıkla kullanabilir, özellikle iri gözleriniz varsa tek renkle farklı tonlar yaratabilirsiniz.

28070.jpg

Yorum yapın