Makyaj temizlemeye vaktiniz yok mu?

.

.jpg

Makyajınızı çıkarmadan uyumanız, cildinize en büyük zararı vermeniz demektir. Makyajla yatmak gözeneklerin genişlemesine, kirlerin deri içerisine girmesine ve böylece deri altında yağlanmalara, siyah noktalara ve pürüzlere sebep olmaktadır.

Cosmopolitan, makyaj temizlemek için zamanı olmayanlara pratik öneriler sunuyor. Sadece 30 saniyede bile tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

15115.jpg

30 saniye

Yapmanız gerekenler

Eğer çok kısa zamanınız varsa yüzünüzdeki makyajı çıkarmaya odaklanın ve makyaj temizleme bezi kullanın. Ancak bu uygulamayı haftada iki kereyle sınırlandırın. Çünkü makyaj malzemelerindeki pigmentler gözeneklere girerek, genişlemelerine neden oluyor. Gözleriniz ve yüzünüz için ayrı mendiller kullanın.

Ürün önerisi

Nivea Visage Yumuşatıcı Makyaj Temizleme Mendili Kuru Hassas Ciltler

15116.jpg

2 dakika

Yapmanız gerekenler

Yüzünüzü temizleyici jelle yıkamadan önce mutlaka makyajınızı çıkarın. Çünkü makyaj, temizleyici ürün tarafından yağın ve kirin çözülmesini engeller. Fındık boyutunda temizleyici jeli, pilli yüz temizleme fırçasının üzerine sürün ve fırçayı 60 saniye yüzünüzde gezdirin. Fırçanın titreşimleri yağın ve kirin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.

Ürün önerisi

DDF, Revolve 400X, yüz temizleme fırçası ve mikrodermabrazyon liti.

15117.jpg

5 dakika

Ekstradan birkaç dakika zaman yaratmanız cildiniz için en idealidir. Makyaj ve kiri cildinizden arındıracağınız adımlardan sonra, haftada iki veya üç kere cildinize peeling uygulayın. Ve hergün mutlaka T bölgesi için yağ dengeleyici bir ürün ve cildiniz için nemlendirici sürün.

Ürün önerisi

Bliss, Pore Perfecting Facial Polish, peeling ve Triple Oxygen+C Energizing Cream, bakım kremi

15118.jpg

15 dakika

Haftada bir kere (temizleme, yıkama, peeling aşamalarından sonra) detoks etkili bir maske uygulayın. Böylece sağlıklı ve parlak bir cildi korumaya devam edersiniz. Kil ve meyve asitleri içeren bir ürün tercih edin. Bu ikili, gözeneklerinizdeki sebumun dışarı atılmasını ve ölü derilerin çözülmesini kolaylaştırarak daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlayacak.

Ürün önerisi

Biotherm, Multi Recharge Masque, stres karşıtı yüz maskesi

15119.jpg

Yorum yapın