Kırışıklıklarınızı geciktirecek formül: Vitaminler

.

.jpg

Yaşanan her bir anının, acının, sevincin temsilidir kırışıklıklar… Yaş arttıkça onlarda beraberinde artar. Ama düzenli beslenme ve doğal yöntemlerle kırışıklıklarınızı geciktirebilirsiniz.

Vitaminlerin antioksidan etkileri, özellikle doğru beslenme ile vücuda alındığında cilde hayli yarar sağlar. Cilt sağlığı, kırışıklıkların giderilmesi veya oluşumunun engellenmesinde önemli rol oynarlar.

A, C, D, E vitaminlerinin eksikliği ise; cildin cansız, kuru veya fazla yağlı olmasına neden olur.

13918.jpg

A vitamini ve beta karotenler

A vitamini ve beta karotenler, yaşlanmayı geciktirici etkileri için kullanılır. Sarı, turuncu ve yeşil renkli sebzeler, yumurta akı, ciğer, tereyağı (doğal koşullarda üretilmiş) ve balık yağlarında bulunur.

13922.jpg

B vitamini

B vitamini türü olan niasin (B3 vitamini) akne tedavisinde kullanılır. Tavuk, balık, Şam fıstığı, hindi ve tam tahıllı ürünlerde bulunur.

6673.jpg

C vitamini

C vitamini, iyi bir antioksidan vitaminidir. Yara tedavisi üzerinde etkilidir. Yüzeysel olarak ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde, cilt yanıklarının tedavisinde kullanılır. Limon, greyfurt, portakal, çilek, kivi, frenküzümü ve kuşburnu gibi meyveler; lahana, domates, karnabahar, kırmızı biber ve yeşil biber gibi sebzeler C vitamini açısından hayli zengindir.

12621.jpg

E vitamini

E vitamini, iyi bir antioksidandır. Yüzeysel olarak uygulandığında cildin nemlenmesine yardımcı olur. Yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlar.

2914.jpg

Yorum yapın