Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli?

..

.jpg

Evet, Adele şişman bir kadın ve çok güzel! O vücudunu tanıyor ve kendine özgü stiliyle sürekli takdir topluyor. Makyajıyla da taklit edilen 24 yaşındaki yıldız retro sevenlerden… Ödül törenlerinde 50’li ve 60’lı yılları anımsatan saç ve elbise modelleriyle objektiflere poz veriyor.

Çok kabarık saç modellerini ona çok yakıştırmasak da konu büyük beden giyim olunca önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bakalım Adele bu şıklığı neye borçluymuş….

25856.jpg

Sürekli koyu renkler giyinerek vücudunu kamufle eden Adele’in bu taktiği gerçekten işe yarıyor. Poz verirken de elini beline koyması kum saati görünümü yaratıyor. Bu yöntemi çalabilirsiniz!

Üstündeki süslemeyle dikkati göğüs kısmına çekiyor. Harika yüzünü göstermeyi seviyor. Böylece kilolarını değil, mükemmel gözlerini görüyorsunuz. Siz de yüzünüzü saçlarınızla kapatmayın. Bu sizi daha basık, boynunuzu kısa ve vücudunuzu kaba gösterir.

25857.jpg

İşte mükemmel seçim!

Adele etek boyu konusunu gerçekten biliyor. Çok kısa ya da çok uzun modeller kesinlikle size uygun değil. Tam da modayken ara boy etekleri rahatlıkla giyebilirsiniz. Üst tarafta dar ve dantel ayrıntılı bir elbise seçmek hem kum saati görünümü, hem de dikkati yine ‘güzel yerlere’ çekmek için yapılabilecek en doğru şey.

Küçük ve ince aksesuarlar kullanın. Çok gösterişli küpelerden kesinlikle kaçının. Bu gıdığınızı ön plana çıkarır.

25858.jpg

A tipi bir elbise gördüğünüzde mutlaka alın! Pastel tonları da tercih edebilirsiniz. Kendinizi koyu renklere mahkum hissetmeyin. A tipi bir elbise rengi vücudunuza tam anlamıyla dağıtır. Bu yüzden çok canlı renklerden kaçınmak suretiyle sezon trendi pastel tonları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

25859.jpg

Gizli desenler de buna dahil! Çok desenli kıyafetlerden uzak durmanızı öneririz. Fakat bunun gibi hafif baskılı kumaşlar size çok yakışabilir. Özellikle sadece bel ya da göğüs bölümünde metalik ışıltılı ince desenler sizi ince gösterir.

25860.jpg

Siz de geniş-dar taktiğini uygulayın. Üzerinize katlı şeyler giyip alt parça olarak sadece ince bir tayt kullanabilirsiniz. Topuklu ayakkabı da bacaklarınızı daha uzun, dolayısıyla daha ince gösterir.

Elbette sağlığınız için kilolarınızdan kurtulmanız gerekiyor, fakat bu süreçte de mükemmel görünemeyeceğinizi kim söylemiş!

25861.jpg

Yorum yapın