Kilo verme ağınızı kurun!

.

.jpg

Aşk

Romantik bir sevgiliye sahip olan kadınların diğer kadınlara oranla obeziteye yüzde 63 daha uzak kaldığını belirten North Carolina Üniversitesi bilim adamları, ‘mutlu bir çift, kilo vermeye müsait bir çift oluyor’ diyor.

Araştırmalar, spor yapan kadınların partnerinin yanında daha iyi egzersiz yaptığını söylüyor.

Öneri:

Sevgilinizi sizinle birlikte koşmaya, pilates yapmaya ya da bisiklete binmeye ikna edin. Ayrıca beraberken evde yemek pişirip beraber yemeğe alışın.

Çeşitli araştırmalar haftada beş kez dışarıda yemek yemenin, aldığınız günlük kalori miktarına ortalama 240 kalori daha eklendiğini gösteriyor. (Bir senede yaklaşık 14 kilo demek.)

14256.jpg

Arkadaş

New England Journal of Medicine’de yer alan bir çalışma “Arkadaşlarınız kilo verme konusunda sizin yüzde 57 daha hızlı ilerlemenize yardımcı oluyor” diyor.

Beslenme Uzmanı Marisa Moore’un görüşüne göre kadınlar masada birbirinin davranışına uyma eğilimi gösteriyor.

Öneri:

Bekleyin önce arkadaşınız sipariş versin. Size kötü örnek olabileceğini düşünerek kendini baskı altında hissedecektir. Ardından siz de onu takip edin.

Appetite’te yayımlanan bir makale beş kadının bir arada yemek yediği zaman o yemekte fazladan 150 kalori alındığını ortaya koymuş. Üç kişiden fazla olmadığınız sürece bu tehlike çok büyük değil.

14257.jpg

Evcil hayvan

Köpeğinizi gezdirmek belinizin ince kalmasına yardım ediyor. Missouri-Columbia Üniversitesi, haftada beş kez günlük 30’ar dakika süreyle köpeğini gezdiren kadınların yılda ortalama altı kilo verdiğini kanıtlamış.

Öneri:

Fitness Unleashed! A Dog and Owner’s Guide to Losing Weight and Gaining Heath Together kitabının yazarı Dr. Robert Kushner’in şöyle bir önerisi var: Hava dışarı çıkılamayacak gibiyse, içeride köpeğinin enerjisini, senin de kalorilerini harcayacak bir oyun yarat. Örneğin basamaklardan aşağı yukarı onu kovalayabilirsin.

14258.jpg

İş arkadaşları

Bir araştırmaya göre çalışan kadınlar, iş arkadaşlarıyla beraber kilo vermek için işbirliği yaptığı zaman egzersiz yapmaya ve kilo kaybetmeye daha açık oluyor.

Öneri:

İş arkadaşlarınızı teşvik edin; hep beraber yeni bir fitness programına başlamak istediğinizi söyleyin. İş arkadaşları hem düzenli olarak buluşma ve egzersiz yapma konusunda beraber hareket edecek, hem de daha başarılı olacaklar.

14259.jpg

Yorum yapın