‘Kadın orgazmının sanatı ve zanaatı’

.

.jpg

Diyet yapan kadınlar için ‘yavaş yeme’ tekniğinin öneminin vurgulanması kurtuluş olmuştu. Yavaş yavaş yiyin, iyi çiğneyin.

Cosmopolitan, Nicole Daedone’nin kitabına el attı. Şimdi de ‘yavaş seviş’me gündeme gelmeye başladı. ‘Kadın orgazmının sanatı ve zaanatı’ adlı kitabın yazarı Nicole Daedone göre, insanları sadece temelini aşk, sevgi ve saygıdan alan cinsellik mutlu edebilir. Bu yüzden insanların gerçekten duygusal bağ kurabildikleri birer partnerle ve sadece canları gerçekten istediğinde seks yapmaları gerekiyor.

13498.jpg

İşler zamanlar kötüye gittiyse

Nicole, partneriyle birlikte orgazm olamayan kadınlara bunu öğretebileceğini ve bu deneyimin kesinlikle mastürbasyonla kıyaslanamayacağını iddia ediyor.

Ancak bir de farklı bir grup kadın var ki, onlar bir zaman rahatça orgazm olabildikleri halde, bir gün gelip bu yeteneklerini kaybedenler. Uzmanlar bu durumun altında iki ana nedenin yattığını,bunlardan birisinin zihinsel, yani odaklanamama , diğerisininse tamamen fiziksel olduğunu anlatıyorlar.

Bir kadın isterse aşağıdaki önerilere uyarak kendi kendini tedavi bile edebilir.

13499.jpg

Düşünceleri bırakın

Kadınlar erkeklere kıyasla seks esnasında çok daha fazla şey düşünüyor.
” Göbeğim bu pozisyon esnasında göbeğim nasıl görünecek” ve benzer düşünceler… Bu düşüncelerle boğuşmaktan tam olarak sekse yoğunlaşamıyorsunuz.

Bu nedenle seks esnasında zihninizi arındırın. Telefonunuzu kapatın hiçbir şey düşünmeyin. Hafif ve rahatlatıcı bir müzik açın.

Yavaş seksin en önemli ilkelerinden biri de basitlik. Saten çarşaflara, seks oyuncaklarına ihtiyacınız yok. Sadece kendinizi rahat bırakın ve partnerinizin ne istediğini öğrenmeye çalışın.

13500.jpg

Onu eğitmeyi deneyin

Pek çok kadın tam orgazm olacakları esnada partnerlerinin pozisyonu değiştirdiğini ve anı kaçırdığını anlatıyor. Eğer siz de bundan yakınıyorsanız şöyle yapın; tam o esnada sevişmeyi bırakın. Banyoya gidin veya su için. Sonra her şeye baştan başlayın. Bundan sonraki aşamada da partnerinize ne istediğinizi fısıldayın ve onu siz yönlendirin.

13502.jpg

Hayal kurun

Erkek arkadaşınız sizi eskisi kadar heyecanlandırmıyor mu? Ya da ilişkinizin rutine girdiğini mi düşünüyorsunuz? Öyleyse biraz hayal gücünüze ve eski anılarınıza başvurun. İlk tanıştığınız günleri ve o günlerdeki sevişmelerinizi hayal edin. Bu anılar sizi heyecanlandırarak, işinizi kolaylaştırabilir.

13501.jpg

Yorum yapın