Kadın erkek ilişkilerinin doğası değişiyor!

.

.jpg

Kural: Başınız ağrıyorsa ya da yorgunsanız seks yapmak zorunda değilsiniz!

Öneri: Partnerinizle sevişmeye başlarsanız gerisi çorap söküğü gibi gelir!

Getting the Sex You Want kitabının yazarı Sandra Leiblum, seks yapmak için keyfinizin yerinde olmasını beklemek ilişkinizi körelteceğini belirtiyor. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda partnerinizin teklifini geri çevirmeyin. Ön sevişmeye başlamak seks yapmaya yeterlidir.

12859.jpg

Kural: Her gün seni seviyorum demeli!

Öneri: Sevgi kelimelerle ölçülmemeli, hareketler sevginin aynası gibidir.

Bu iki kelime sürekli söylendiğinde anlamını yitirir. Seni seviyorum cümlesini gerçekten hissettiğinizde söyleyerek, hakkını vermelisiniz. Seni seviyorum yerine birbirinize tatlı sözcükler söyleyerek de sevdiğinizi belli edebilirsiniz.

12860.jpg

Kural: Aldatırsa itiraf etmeli!

Öneri: Her zaman dürüst olmak mutluluk getirmez…

Partnerinizi aldatmak ve bunu ona söylemek bencilce bir davranış olacaktır. Psikoterapist Robi Ludwing, yasak bir ilişkiyi itiraf etmenin her ilişki için hasar verici olacağını belirtiyor. İtiraf etmek sizi suçluluk duygusundan kurtaracaktır ancak partnerinizin size olan güvenini yıkacaktır.

12861.jpg

Kural: Orgazm taklidi yapmanızın bir sakıncası yok!

Öneri: Arada bir rol yapmanızın sakıncası yok!

Women’s Health Seks Danışmanı Fulbright, kadınların çoğunluğunun bir an evvel uyumak için orgazm taklidi yaptığını söylüyor. Cinsel açıdan ve duygusal açıdan tatmin edici bir ilişki yaşıyorsanız arada bir orgazm taklidi yapmanızdan zara gelmeyecektir. Ancak bu oyun işini çok fazla tekrarlamamalısınız. Birlikte olduğunuz kişiye rol yapmak onu kıracaktır. Partnerinize erojen bölgelerinize masaj yapmasını hatırlatabilirsiniz.

12862.jpg

Kural: Bu gece de bende kalabilirsin!

Öneri: Evlenmeden beraber yaşamaya başlamayın!

New York’lu Psikoterapist Robi Ludwing, aynı evde yaşamadan önce en azından nişanlanılması gerektiğini belirtiyor. Bir erkekle evlenmeden aynı evde yaşamak ve seks yapmak size edeceği evlenme teklifini erteletecektir.

12863.jpg

Kural: ‘Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür’müş!

Öneri: İlişkinizi başkalarının ilişkileri ile kıyaslamayın!

İlişkiyi başkalarıyla kıyaslamak birlikteliğinizin ömrünü kısaltacaktır. Çok mutlu gördüğünüz ve imrendiğiniz çiftlerin kendine göre problemleri olduğunu unutmamalısınız. Kıyasladığınızın sizin ilişkinizle tek farkı, bazı insanların problemlerini daha iyi saklayabiliyor olması.

12864.jpg

Yorum yapın