Hülya Avşar tacize mi uğradı?

Sadettin Saran’ın dostları Elif-Haluk Noğay çifti hakkındaki mucizevi iddia 8 sene mapus istenen davaya neden oldu…

Hülya Avşar’a, 2 sene evvel cep telefonundan taciz içerikli ileti gönderdikleri tespit edilen işadamı Sadettin Saran’ın dostları Elif-Haluk Noğay çifti hakkında 8 sene mapus istemiyle dava açıldı.

Vatan gazetesinin haberine göre, ünlü sanatçı Hülya Avşar, avukatı ile birlikte 2009 Nisan ’da Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı ’na başvurarak, kendisine 2 değişik numaradan taciz iletileri atan kuşkulu ya da kuşkulular hakkında kabahat ilanında bulundu. Avşar ’ın şikayeti üzerine soruşturmayı derinleştiren savcılık, ilk olarak telefonların Murat Karabulut ve Hasan Yılmaz isminde iki şahsa ait olduğunu tespit etti. Ancak yapılan yazışmalar, adın da sahte olduğunu ortaya çıkardı. Daha sonra hatların hakikat sahiplerinin Avşar ’ın bir vakit evvel böldüğü sevgilisi işadamı Sadettin Saran ’ın Ankara ’da yaşayan dostları Haluk ile Elif Noğay çifti oldukları belirlendi.

8 sene mapus istemi
Ankara Cumhuriyet Savcılığı ’na sevk edilen direktifle burada ifadeleri alınan Noğay çifti, haklarındaki iddiaları kabul etmedi. Ancak bu, Noğaylar ’ın hakkında kamu davası açılmasının önüne geçemedi. Sarıyer Cumhuriyet Savcısı Bayram Köroğlu, takribî 2 yıldır sürdürdüğü soruşturmasını geçtiğimiz günlerde bitirdi. Sarıyer 3. Asliye Ceza Duruşması ’nce kabul edilen iddia belgesinde, kuşkulu çiftin, “sesli yazılı veya görüntülü bir mesaj ile hakaret” Türk Ceza Kanunu 125/2 , “şahısların huzur ve sükununu bozma” TCK123/1 ve “imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit” Türk Ceza Kanunu 106/2.b.2 kabahatlerinden, 30 aydan 8 seneye kadar mapus istemiyle suçlanmaları istendi.

‘Vefatın yanaştı ’ İddia Belgesine göre Noğay çifti, Avşar ’a yakın kimliği tespit edilemeyen bir “köstebek”deri, ünlü oyuncunun nerede, kiminle olduğunu ve ne yaptığını bilerek, kuşkuluya, taciz ve hakaret içerikli “canlı” iletiler atıyordu. 19 Mart 2009 ile 23 Ekim 2010 tarihleri arasında Avşar ’a 2 değişik numaradan atılan 21 iletinin dökümüne de yer verildi. İddia Belgesinde, kuşkulu çiftin, yurt dışına çıkmak için Atatürk Havalimanı ’na gidip, arabasını parkeden Avşar ’ın taşıtının sırçasına üzerinde, “Vefatın yanaştı” yazan bir kağıt yapıştırdıkları da öne sürüldü. Çiftin suçlanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

İşte o iletilerden bazıları – Onbeş yıldır büyücülerle uğraştığın biliniyordu. Sado ’ya Sadettin Saran da yapmışsındır Allah bilir.

– Adamın değerini bilemedin. Sana şubatta biter demiştim. Senden çok daha iyilerine layık teyze.

– Adamın yanında ablası gibi duruyorsun. O siyah elbisenle çok rüküşsün. Kürk de çok demode, yakışmamış.

– Cahide Sonku gibi can vereceksin. Onun filmini yaparlar ama senin filmini yapmazlar: Kimse o…yu oynamaz.

Yorum yapın