Her cilt tipine uygun bir maskemiz var!

.jpg

Güzelliğine ve bakımına önem veren kadınlar için harika cilt maskeleri hazırladık. Cilt tipiniz ve sorununuz ne olursa olsun cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için her cilde uygun maske tarifleri ELMAELMA’da

27603.jpg

Kuru ciltler için bu maskeyi deneyin!

Eğer kuru bir cildiniz varsa bu maske tam size göre!

Derin bir kabın içine bir tatlı kaşığı fındık yağı, bir çay kaşığı arı sütü, bir yemek kaşığı krema, bir çay kaşığı balı cam bir kâsede karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu maskeyi, iki haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

21158.jpg

Hassas bir cildiniz mi var?

Kolay tahriş olan bir cilde sahipseniz bu maskeyi hafta bir kez rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Bir adet muzu ezip püre haline getirin ve bir adet yumurta sarısı, bir yemek kaşığı balla karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Son olarak yüzünüzü ılık suyla durulayın.

19106.jpg

Karma ciltlerin bakımı burada!

Cildiniz hem yağlı, hem kuru hem de hassassa bu maske cildinizi kendine getirecek.

Bir yemek kaşığı beyaz kil, iki çay kaşığı biberiye yağı ve bir adet yumurta sarısını karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, iki haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

21106.jpg

Yağlı ciltler için maske

En sık karşılaşılan cilt tiplerinin başında gelen yağlı ciltlere bu maskeyi deneyin.

Bir adet domatesin kabuğunu soyup ezerek püre haline getirin ve iki çay kaşığı balla karıştırın. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayın. Maskeyi, haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

20328.jpg

Yorum yapın