Heidi Klum’un sırrı buymuş

.

.jpg

Ünlülerin doğum yaptıktan sonra mucizevi şekilde inceldiklerine defalarca kez şahit olduk. Ama Heidi’nin yeni vücudu bambaşka oldu! ‘Kadınlara da kas yakışır’ ekolünün nadide örneği olan emekli VS meleği hızla inceldi ve daha kıvrımlı bir vücuda sahip oldu.

Peki ama nasıl?

Kanatlarını çıkaran meleğin antrenörü David Kirsch anlatıyor:

16699.jpg

“Elbette doğumdan önce belli miktarda egzersiz yapmamışsanız yeni rutine alışmak biraz zamanınızı alabilir ve can sıkıcı olabilir. Ama zaten tavsiyemiz yavaştan hızlıya ilerlemeniz…

Doğumdan hemen sonra, gerçekten hemen sonra yürüyüşe başlayın. Ertesi gün evinizde kısa yürüyüşler yapmaya başlayın. Bu yürüyüşü esneme hareketleriyle destekleyin. Yoga da yapabilirseniz harika olur. İlk birkaç hafta böyle geçece. 4-6 hafta sonra programı sıkılaştırıyoruz.”

16700.jpg

“Kardiyo ve hafif ağırlıklarla devam ediyoruz.

Egzersiz yaparken bebeğinizden uzak kalmanıza da gerek yok. Yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı tamamen birbirilerine yapışık olacak şekilde birleştirin ve bükün. Bebeğinizi yüzü size bakacak şekilde karınınıza oturtun ve ellerini tutun. Nefesinizi verirken karnınızı da içine çekin. Yavaş yavaş ciğerlerinizdeki tüm havayı boşaltın. Bu hareketi en az 15 kez tekrar edin.

Bacaklarınızı da çalıştırın. Bunu da çocuklarla beraber yapabilirsiniz. Elele bir daire oluşturun ve oyun tekerlemelerinden birini söyleyin. Tekerlemenin bir yerinde dizlerinizi kırarak oturun ve kalkın. Bunu da oyunun bir parçası haline getirin. Hem eğlenin, hem incelin.”

16703.jpg

“Elbette beslenmede çok önemli. Hamile kalmaya karar vermeden önce şekeri kesin. Gereksiz yağdan da kaçının. Doğumdan sonra sağlıklı karbonhidratlara yönelin. Fasülye, kahverengi pirinç, mercimek, balık, tavuk, meyve ve sebze süper tercihler…

16704.jpg

Yorum yapın