Hangi yaşta hangi estetik yapılmalı?

….

.jpg

Hayatın bir parçası haline gelen estetik alandaki gelişmeler ve kişiye özel çözümlerle 20 yaşındaki gençler aknelerden, 30 yaşını aşanlar güneş lekelerinden, 40 yaşındakiler çizgilerden,50′li yaşlardakiler ise sarkmalardan kurtulabiliyor.

Her yaşın bir estetik operasyonu olduğunu belirten Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, her yaşta bakımlı ve genç görünmek isteyen kadınlara güzelliğin kapılarını sonuna kadar aralıyor!

21189.jpg

20’li yaşlarda hangi estetik operasyonlar uygulanabilir?

Göz torbalarına botokslu çözüm!
Bu yaşlarda gözaltı torbalarından sıkça şikayet geldiği belirten Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, bunun nedeninin fazla aktif bir kas olabileceğini belirtiyor. Çözümü ise çok basit
Bu problem, bir damla botoks enjeksiyonu ile çözülebilir!

1296.jpg

Akneden kurtulma zamanı!

Akne izlerini hafifletmek için peeling (cildin soyulması) uygulanır. Sonuç oldukça başarılıdır. Ciltte %70 oranında düzelme görülür. Peeling’in içindeki laktik asit cildi ölü hücrelerden uzaklaştırırkenş akneye yol açan bakterileri öldürür.

21421.jpg

İfadenizi yumuşatın!

Eğer çene hattınızın çok köşeli olduğunu düşünüyorsanız, botoks enjeksiyonu ile çok daha feminen ve yumuşak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

17929.jpg

30’lu yaşlarda uygulanan estetik operasyonlar

Pürüzsüz bir cilt için…

30′lara geldiğinizde; güneş ışınları, hormonal değişiklikler veya kötü beslenme yüzünden cilt cansızlaşır. Peeling ile cildinize ihtiyacı olan tazeliği ve güzelliği geri kazandırabilirsiniz.

17108.jpg

Yer çekimine yenilen göz kapaklarına veda edin!

Bu yaşlarda göz kapaklarında oluşan sarkma için Blepharoplasty yöntemini tercih edebilirsiniz. Blepharoplasty, tek başına uygulanabileceği gibi, yüz germe ya da kaş kaldırma gibi diğer yüz operasyonlarının yanı sıra da uygulanabilir. Düşen alt ve üst göz kapakları, sizi olduğunuzdan ve hissettiğinizden daha yaşlı ve yorgun gösterdiği gibi, görmenize de engel olabilir.

14005.jpg

Güneş lekelerinden kurtulun!

Ciltte ki güneş lekelerini silmenin en etkili yolu lazerdir. Bu tedavi, uzman kontrolünde laktik veya glikolik asit içeren peeling’lerle kombine edilebilir.

1607.jpg

Gözenek ve çizgiler için bu uygulamayı yapabilirsiniz

Düzenli olarak peeling yaptırarak gözeneklerin, ince kırışıklıkların ve akne izlerinin görünümünü hafifletebilirsiniz. İnce kırışıklıklar için minik dozlarda yapılan botoks enjeksiyonu da son derece etkili bir çözüm.

17298.jpg

40’lı yaşlarda uygulanan estetik operasyonlar

Bakışlarınıza gençlik katın!

İlk yaşlanma belirtileri göz çevresinde başlar. Çeşitli yöntemler ile eskisinden çok daha genç bir göz çevresine kavuşmanız mümkün… Göz çevresinde belirgin ölçüde elastikiyet kaybı olan 40′lı yaşlardaki bir kadının ya botoks enjeksiyonlarıyla sorunu hafifletebilir ya da kaşlarını kaldırmak için estetik cerrahiye başvurabilir.

Kaşlarınızın gençlik yıllarında oldukları yere geri çekilmeleri, gözlerinizin açılması ve daha az yorgun görünmelerini sağlayacaktır.

2798.jpg

Yüzünüze hacim verin

Yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşanır ve bu durum yorgun görünmenize neden olur. Sorunu çözmek için ya botoks’u ya da kalıcı çözüm için yanak estetiğini seçebilirsiniz. Yanak estetiğinde 2 tür dokudan bahsedilir: 1- Elmacık kemikleri 2- Yanağın yumuşak doku kitlesi. Yüzün güzelliğinin temelinde en önemli doku yüz kemikleridir.

Kemik yapılar gerektiği büyüklükte ve gereken şekilde gelişmemiş ise yumuşak yanak dokuları üzerinde yapılacak bir işlemin çok memnun edici olması zordur. Ama iyi gelişmiş elmacık kemikleri olan kişilerde yanak güzelliği hala bir kaygı oluşturuyorsa o zaman çok daha basit işlemlerle yumuşak yanak dokusu üzerinde bir değişiklik yaratılabilir.

19985.jpg

Mimik çizgilerine savaş açın!

Alın bölgenizde oluşan kalıcı çizgileri dolgu maddesi enjeksiyonları ile silebilirsiniz.
Dolgu maddelerinin kalıcılığını artırmak ve yeni çizgilerin oluşmasını engellemek için de botoks yaptırabilirsiniz.

5882.jpg

Dekolte bölgenizdeki çizgileri yok edin

Kadınlarda 30’lu yaşlardan itibaren, bazen daha da genç yaşlarda boynun orta hattında bazı çizgilenmeler oluşur. Bu çizgilerden botoks yardımıyla kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda botoks uygulamalarıyla boyunda oluşan çizgiler de giderilebilmektedir. Ancak bu çeşit botoks ve enjeksiyon uygulamalarını daha genç yaşta uygulatmak daha kalıcı sonuçlar vermektedir.

13206.jpg

50’li yaşlarda uygulanan estetik operasyonları

Boyun germe

Boyundaki fazla birikmiş yağ alınıyor ve sarkmış kas yapısı toparlanıyor. Deri altından germe işlemi yapılarak, bu bölgenin daha gergin olması sağlanıyor. Fazla deri çıkarılıyor.

21515.jpg

Botoks

Aynı zamanda botoks uygulamalarıyla boyunda oluşan çizgilerin giderilmesi sağlanabiliyor. Ancak bu çeşit botoks ve enjeksiyon uygulamalarını daha genç yaşta uygulatmak daha kalıcı sonuçlar veriyor.”

19035.jpg

Göz çevresi için gençleştirme

50′li yaşlarda göz çevrenizdeki hassas deri elastikiyetini kaybeder.
Bu sorunun en etkili çözümü ise ameliyatla göz çevresindeki fazla derinin ve yağın alınmasıdır…

20405.jpg

Gerdirme işlemi

50′li yaşlar, kadınların estetik müdahalelere en çok başvurdukları yaşlardır.
Deri elastikiyetini kaybettiği için yüz ovali de hatlarını kaybeder.
Eğer neşter altına yatmamakta kararlıysanız, lazer sistemleri ile cildinizin dokusunu iyileştirebilir ve elastikiyetini artırabilirsiniz.

9043.jpg

Dolgun dudaklar

Dudaklar da geçen zamanla beraber güzelliğini ve dolgunluğunu kaybeder.
Dudaklarınıza eski görüntüsünü geri vermek için dolgu maddelerinden faydalanabilirsiniz.

8340.jpg

Yorum yapın