Güzelliğiniz kış uykusuna yatmasın!

.

.jpg

Tırnaklarınızı ojesiz bırakın

Journal of the American Academy of Dermatology’nin yaptığı araştırmalara göre ayda iki kere aseton kullanan kadınlarda tırnak kırılmalarına üç kat daha fazla rastlanıyor.

13092.jpg

Şampuana biraz ara verin

Musluk suyundaki mineraller ve şampuanlar birleştiğinde kafa derisinde soğuk havanın da yardımıyla alerjiye neden olabiliyor. Öyleyse, yatmadan önce, saç diplerinize kuru şampuanlardan sıkın ardından sabah saçlarınızı bir tarakla düzeltin.

13094.jpg

Pullanmayı durdurun

“Eğer gözeneklerini ölü hücre yığınları kapatmışsa losyon ve kremlerdeki nemlendiriciler görevlerini yerine getiremez” diyen Dermatolog Profesör Francesca Fusco, pullanmayı önleyici (exfoliant) özelliği olan bir vücut yıkama jeli kullanarak ölü derilerden kurtulabilineceğini belirtiyor.

13095.jpg

Cildinizi memnun edin

Önce pullarınızdan arındırdığınız cildinizi, daha sonra mutlu etmeyi deneyin. Sabah güneşten koruyucu bir nemlendirici sürün. Geceleri de ince bir gece kremi uygulayın ve bir hava nemlendiricisi edinin.

13096.jpg

İçerik kontrolü

Saçlarınız kuru ve elektrikleniyor mu? Protein bunun suçlusu olabilir. Saç kreminizin etiketini kontrol etmelisiniz. Eğer içindekiler listesinde protein oranı yüksekse, saç tellerini yumuşatacak pantenol, gliserin ya da shea yağı gibi bileşenler içeren bir saç kremi edinmelisiniz.

13097.jpg

Yorum yapın